От началото на тази година, в отговор на тежката и

...
От началото на тази година, в отговор на тежката и
Коментари Харесай

Оптимизиране на структурата на чуждестранните инвестиции в Китай

От началото на тази година, в отговор на тежката и комплицирана интернационална обстановка, Китай непоколебимо задълбочава отварянето си към външния свят. Страната продължава да усъвършенства средата за задгранични вложения, фокусирайки се върху повишение на приложимостта на съответните ограничения, самодейно решение на проблемите, директна връзка с задграничните вложители и поощряване на доверието и импулса на задграничните вложения в Китай.

Държавният съвет неотдавна издаде „ Становища за по-нататъшно усъвършенстване на средата за задгранични вложения и увеличение на задграничните вложения “, предлагайки 24 политически ограничения, фокусирани върху решаването на компликациите и възстановяване на ситуацията за задграничните вложения в Китай. Съответните ведомства незабавно по-късно предложиха ясни ограничения за практическо осъществяване на документа. Например „ Становищата “ ясно подсигуряват, че предприятията с задгранични вложения могат да вземат участие в действия по държавни поръчки в сходство със закона. Министерството на финансите съобщи, че в сходство с условията интензивно ще обясни характерните стандарти за „ произвеждане в Китай “ в региона на държавните поръчки и осъществяване на специфични инспекции и други ограничения. С това ще се подсигурява по-добре, че финансираните от чужбина предприятия в границите на Китай ще могат да вземат участие в дейностите по държавни поръчки при равни условия.

„ Станищата “ също по този начин изцяло поддържат все по-силното търсене на новаторски проучвания и разработки от задгранично финансирани предприятия в Китай. Джоу Ми, откривател в Изследователския институт към Министерството на търговията, има вяра, че поддръжката на задграничните вложения в основаването на центрове за научноизследователска и развойна активност в Китай ще оказват помощ на предприятията с задгранични вложения в Китай. „ Съвместното осъществяване на научноизследователска и развойна активност и индустриални приложения с локални предприятия ще спомогнат за поощряване на предприятия с задгранични вложения и техните открити центрове за предприемане на огромни научноизследователски планове, с коеот ще се основат условия за по-тясната връзка по новаторски планове “, разяснява още експертът.

В средата на август AstraZeneca подписа съглашения за съдействие с Високотехнологичната индустриална зона за развиване в Циндао, Фармацевтичния промишлен парк в Тайджоу и Хай-тек зоната в Уси. Компанията възнамерява да влага в допълнение в базите за доставки и индустриалните линии в горепосочените градове. Уан Лей, световен изпълнителен вицепрезидент на AstraZeneca и президент за китайския пазар, сподели, че ограниченията, въведени от китайското държавно управление за усъвършенстване на средата за задгранични вложения са показали позитивен сигнал пред заинтригуваните интернационалните комании. „ Зад непрекъснатото увеличение на вложенията на AstraZeneca в Китай стои твърдото ѝ доверие в китайската стопанска система “, разяснява още той. На 18 август Starbucks разгласи основаването на Китайски център за нововъведения и технологии в Шънжън, с цел да усъвършенства своите механически благоприятни условия и инфраструктура за данни. С това кафейният колос ще задвижи в допълнение процеса на цифровизация на магазините си.

„ Докладът за проучване на бизнес средата за задгранични вложения в Китай за второто тримесечие на 2023 година “, оповестен от Китайския комитет за промотиране на интернационалната търговия, демонстрира, че повече от 90% от интервюираните финансирани от чужбина предприятия са отбелязали висока оценка на удовлетворение във връзка с политиките за задгранични вложения, въведени от Китай през четвъртото тримесечие на 2022 година В същото време близо 90% от интервюираните предприятия с задгранични вложения са дали позитивна оценка на същите ограничения. Публикуваните данни на Министерството на търговията сочат, че през първите седем месеца на тази година в страната са основани 28 406 нови предприятия с задгранични вложения, което е нарастване от 34% на годишна база. Това демонстрира позитивната наклонност на задграничните вложения на китайския пазар.

По данни на Министерството на търговията през първите седем месеца на тази година действителното потребление на задгранични вложения във високотехнологични браншове се е нараснало с 3,8% на годишна база, от които високотехнологичното произвеждане се е нараснало с 25,3%. Проучването демонстрира, че „ софтуерните нововъведения и научноизследователската и развойна активност “ се смятат от интервюираните предприятия с задгранично финансиране за най-важните благоприятни условия за развиване в Китай в продължение на две поредни години.

Представители на задграничния бизнес не престават да ускоряват вложенията си във високотехнологични промишлености в Китай, като акцентират, че равнището на китайската индустриална верига непрестанно се усъвършенства, осигурявайки добра хардуерна среда за вложения във високотехнологичната промишленост. Развитието на високотехнологични промишлености изисква по-високи запаси като познания, технологии и гении. Мерките на страната за усъвършенстване на структурата на задграничните вложения в Китай несъмнено дават забележими резултати, а управляващите в страната поддържат решително развиването на политиките в тази посока.
Източник: pogled.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР