От години в Европа се води една борба. Борбата на

...
От години в Европа се води една борба. Борбата на
Коментари Харесай

Битката на либералите е да изкоренят в собствените си общества онова, което венцеславят в Украйна

От години в Европа се води една битка. Борбата на демократичен хайлайф, медии и НПО-та против всичко и всеки, който даже незадълбочено изкаже някакви консервативни, националистически, реакционни възгледи. Тези неща се назовават " езика на омразата " и могат да ти докарат уволняване, неодобрение, от време на време даже съд.
Изведнъж стартира войната в Украйна и безусловно същият този демократичен мейнстрийм изпадна в възторг от национализма на украинците. От тяхната битка за суверенна страна, граници, земя и историческа истина. Речи за " кръвта и земята " на Зеленски се цитират с самоувереност в реномирани демократични издания. " Историческата истина " се извежда на напред във времето, като изцяло законен политически мотив. От същите хора и медии, които изпадат в нервност в случай че използваш сходна изразителност в личните им страни.

Всичко крайно-националистическо, консервативно и " патрЕотарско " в Украйна се дава за положителен образец. От Дойче Веле до CNN и от Дневник до Свободна Европа тече всекидневно трогване по това какъв националистически, военизиран народ са украинците, подготвени да " умрат за историята и земята си ". Правят се репортажи за това какви сговорни съпруги със сълзи изпращат на фронта геройските си мъже, съвсем като картина от патриархална фикция. И това го демонстрират същите хора, които в личните си страни изпадат в нервност, че мъже се возят в градския превоз с леко разкрачени крайници при седене, което репресирало дамите. 
Изписват се публикации за надълбоко историческите правдини на украинския народ. От същите хора, които в личната ти страна ти споделят, че историята би трябвало да остане в предишното, че единствено простаците се държат за нея, " живеем в 21-ви век, стига патрЕотарство ".
За " свещените граници на Украйна " пишат хора, които до през вчерашния ден обясняваха, че " границите са мислени линии по картата " и че към този момент живеем в световно село, в което границата е отживялост. Както и националната страна, както и патриотизма, тъй като " никой не е избрал, къде да се роди ".

Ежегодните факелни шествия на украинските националисти получават благосклонно отразяване в демократичните медии - същите медии, които назовават " крайно-десни екстремисти " такива шествия в личните си страни. Само преди дни бях на такова шествие в Полша и за поредна година отразяването в демократичните медии бе, че то е " фашистко " и " извънредно дясно ". Същите тези медии бяха в възторг от " героите от батальона Азов ". Батльон, пред чиито членове и най-закоравелите български или полски националисти наподобяват като умерени, градски демократи.
След няколко месеца отново ще се организира опит за " Луковмарш ". Следете тогава реакцията в Дойче Веле, Дневник или Свободна Европа. Докато украинските националисти и " Азов " се описваха с трогване, българските националисти ще се разказват като фундаментална опасност за страната. При това, забележете, националисти, които са на страната на Украйна в този спор, каквито са уредниците на " Луковмарш ". Както съм и аз, през цялото време на войната, само че това не пречи на либерал-демократичната общественост в България да търси и най-малката нотка на " език на омразата " и " патрЕотарство " в реториката и възгледните ни.
Битката на либералите е да изкоренят в личните си общества това, което венцеславят в Украйна. Просто, тъй като мейнстримът по този начин е споделил. Тези хора не са способни на ретроспекция. Не са способни да изпитат позор от лицемерните позиции, които заемат. Те са способни само на посредствена реплика на това, което конюнктурата каже, че е вярно към този миг. А конюнктурата сега споделя това: национализмът и консерватизмът на украинците са положително и би трябвало да се популяризират, а същото в европейските страни е зло, което би трябвало да се жигосва и изкоренява.

 
14 Ное 2022169414 Ное 2022205511 Ное 2022541811 Ное 2022389208 Ное 20221175907 Ное 20226160КоментариНапиши коментарИмеEmailКоментарИзпрати ЧетениКоментирани26 Окт 2022154019 Окт 202278614 Ное 20228124 Sep 20222682
Ние и нашите сътрудници използваме технологии като за персонализиране на наличието и рекламите, които виждате, както и с цел да проучваме трафика на уеб страницата. Изберете “Приемам ”, с цел да приемете потреблението на тези технологии. За повече информация, апелирам запознайте се с обновените и на Гласове.ком ЕООД
Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР