От ГЕРБ предлагат да се върне смесеното гласуване – както

...
От ГЕРБ предлагат да се върне смесеното гласуване – както
Коментари Харесай

ГЕРБ иска на президентските избори да се гласува и с машини, и на хартия

От ГЕРБ оферират да се върне смесеното гласоподаване – както с машини, по този начин и с хартия. Софтуерът и машините да бъдат благосъстоятелност на българската страна. Искат условие за броене на всички контролни разписки.

Също по този начин в секциите в трети страни техническата обезпеченост би трябвало да е от български жители, а в европейските страни - от хора, които владеят български език.

„ Въвежда се цялостно тъждество сред гласуването с машини и хартиени бюлетини и на жителите да бъде обещано право на избор с какво желаят да гласоподават, с цел да се спре този спад на изборната интензивност, на който бяхме очевидци. И условие за броене на всички контролни разписки. При разлика сред машинното броене и контролните разписки да се одобряват контролните разписки “, съобщи депутатът Радомир Чолаков.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР