Пред Сирия има три пътя: превръщане в ислямистка дупка афганистански тип, разделяне на парчета или САЩ и Европа да сложат светски управници
От Facebook профила на Дахер Фарид Дахер - Ламот
Падането на " режима " към този момент е реалност.
Стана съвсем стремително и безкръвно - без пердах, държавната войска просто отстъпваше. Още преди няколко дни доста мои познати в Сирия споделяха едно и също: армията на всички места беше получила заповед за оттегляне и разпускане. Оставаха единствено локалните милиции, като да вземем за пример християнските милиции в моя град, където управляващите ги посъветваха да договарят с " бунтовниците " и за безкръвно предаване на градовете.
Проблемите занапред предстоят. Градовете са в гробовно безмълвие, като се събират дребни групи на централните площади за пиар празненства. В действителност обаче всичко е в ужас и безмълвие.
Въпросите, които прорязва студената нощ и се спускат стремително като мразовит, вцепеняващ дъжд, тропат като барабан на повърхността.
Какво ще стане занапред нататък? Кой ще поеме властта?
Кой ще заплаща заплатите на хората, какво ще се случи с всички държавни чиновници, какво ще стане с християните, с друзите, с алауитите, с кюрдите, кой ще обезпечи ред и успокоение откакто бунтовниците освободиха всички пандизчии.
В последна сметка лидерът и лицето на този прелом е Джолани, някогашен член на Ал-Кайда, който Съединени американски щати бе оповестила за терорист и бе дала премия за главата му.
Всъщност, в случай че върнем лентата 13 години обратно, тъкмо това бе казусът. Бунтовниците започнаха да преследват малцинствата, ислямизираха се и настроиха доста по-голямата част от популацията против себе си. Това направи множеството от хората съперници на тези ислямисти.
Сега пред Сирия има три пътя - единият е превръщането й в ислямистка дупка по афганистански вид. Другият е делене на страната на части. Третият - по някакво знамение Съединени американски щати и Европа изгонят ислямистите и сложат всемирски управници.
FaceBookTwitterPinterest




