От електроразпределителното дружество EVN посочват, че само през януари са

...
От електроразпределителното дружество EVN посочват, че само през януари са
Коментари Харесай

Хора от цялата страна се оплакват от рязък скок в сметките за ток

От електроразпределителното сдружение EVN показват, че единствено през януари са получили близо 300 сигнала за инспекция на електромери и фактури. Според тях по-високите сметки се дължат на студеното време и по-дългия интервал на празнични дни, като означават, че клиентите в Югоизточна България са потребили приблизително с към 40% повече електрическа енергия по отношение на декември.

 

От „ Енерго-Про “ също изясняват нарасналите суми с по-голямото ползване по време на коледните и новогодишните празници, когато хората са прекарвали повече време вкъщи.

 

От „ Електрохолд “ показват, че семействата, които употребяват ток за отопление, регистрират доста по-висока консумация през зимата. Заради множеството сигнали в обществените мрежи пловдивският юрист Атанас Костов е подготвил мостри на тъжби, които засегнатите могат да подадат и до Комисията за отбрана на потребителите.

 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР