От днес 23 септември започва превантивен ремонт в платното за

...
От днес 23 септември започва превантивен ремонт в платното за
Коментари Харесай

АПИ започва ремонти на АМ "Тракия" в посока Бургас в областите София, Пазарджик и Сливен

От през днешния ден 23 септември стартира предпазен ремонт в платното за Бургас на 9 км от Автомагистрала " Тракия ". Участъкът сред 24-и и 33-и км е на територията на Софийска област. За осъществяването на плануваните действия ще е лимитирано придвижването в платното за Бургас. Трафикът ще минава в двете посоки в платното за София. За повишение на сигурността и за облекчение на трафика всеки петък и събота ще се провежда реверсивно придвижване.
 
От 12 ч. в петък до 15 ч. в събота ще има две ленти за Бургас и една за София, а от 15 ч. в събота до 12 ч. в петък ще има една лента за Бургас и две ленти към столицата. Технологичният план за ремонт на правата планува цялостна замяна на асфалтовата настилка, отводнителни действия, възобновяване на знаците и ограничаващите системи, нова маркировка и други На обекта ще се работи всекидневно, с цел да завършат строително-монтажните работи допустимо най-скоро. Прогнозният период е 10 ноември.
 
Във вторник – 23 септември, ще започват строителни дейностите и в 11-километрова права в област Сливен, в сектора сред 262-и и 273-и км. За осъществяването му ще е лимитирано придвижването в платното за Бургас. Трафикът ще минава в двете посоки в платното за София, като ще има по една лента в посока Бургас и една към столицата.
 
На 24 септември /сряда/ ще стартира ремонт в платното за Бургас на 8 км от Автомагистрала " Тракия ", в сектора сред 90-и и 98-и км, в област Пазарджик. Ще  е лимитирано придвижването в платното за Бургас. Трафикът ще минава в двете посоки в платното за София, като ще бъдат обособени по една лента за Бургас и една лента към столицата.
 
При натоварен трафик и за повишение на сигурността през уикендите ще се вкарва реверсивно придвижване. В петък и събота ще има две ленти за Бургас и една за София, а в неделя две ленти за пътуващите към столицата и една за посока Бургас. Технологичните планове за ремонт на правите плануват цялостна замяна на асфалтовата настилка, отводнителни действия, възобновяване на знаците и ограничаващите системи, нова маркировка и други На обектите ще се работи всекидневно. Първо ще се ремонтира платното за Бургас, а по-късно платното за София. Прогнозният период за довеждане докрай на строително-монтажните работи в областите Пазарджик и Сливен е 30 ноември.
 
Ремонтните действия и на трите прави в областите Софийска, Пазарджик и Сливен са предоставени по контракта за настоящ ремонт и поддържане на Автомагистрала " Тракия " на " Автомагистрали " ЕАД. Припомняме, че в интервала май-юни т. година бяха ремонтирани сектори от Автомагистрала " Тракия " на територията на областите Софийска, Пазарджик, Пловдив и Сливен. При осъществяване на дейностите в правата в Софийска област беше въведена същата организация на придвижване.
 
През пролетта бяха актуализирани 12 километра в платното за Бургас сред 11-и и 23-и км и в този момент работата продължава в същото платно. На територията на област Пазарджик бяха ремонтирани двете платна за придвижване сред 98-и и 106-и км, както и двете платна в сектора сред 106-и и 119-и км в област Пловдив. В област Сливен е актуализирано платното за Бургас в правата сред 241-и и 251-ти км. Агенция " Пътна инфраструктура " се извинява на жителите за породеното стеснение, само че ремонтните действия са нужни, с цел да се обезпечи сигурността на придвижване и да се увеличи комфорта на пътешестване. Апелът към водачите е да се движат деликатно, да съблюдават разпоредбите и ограничаването на скоростта, да не подхващат рискови изпреварвания, с които заплашват сигурността на всички останали пътуващи.
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР