И „БСП-Обединена Левица“ иска касиране на изборите, но под условие – не с този служебен кабинет и по тези правила
От „ БСП-Обединена Левица “ оповестиха на брифинг, че предизвикват подписка за сезиране на Конституционния съд за незаконност по време та извършените предварителни парламентарни избори и анулиране. Това обаче съгласно тях не може да стане със същият длъжностен кабинет, по този начин както се организираха няколко пъти.
Те обясниха, че ще предизвикват подписка и за връщане правата на президента – по този начин както ги е гласувало Великото национално заседание
„ Не може да има толкоз със лист с вероятни претенденти. Ако не има анулиране на изборите, да има и нови правила. Тези, които са трансформирали Конституцията, да бъдат по този начин положителни и дасе подпишат, с цел да сезираме Конституционен съд и да върнем разпоредбите. Иначе няма смисъл да има отново избори “, съобщи Борислав Гуцанов.
Атанас Зафиров добави, че политическата логичност е, че в случай че същите хора организрат вота, няма по какъв начин да имаме различен резултат, а ще бъдат изхарчени единствено още едни милиони.
FaceBookTwitterPinterest




