От 31 януари Оли Рен се връща на поста си

...
От 31 януари Оли Рен се връща на поста си
Коментари Харесай

Оли Рен отпадна от битката за президент на Финландия и се връща в ЕЦБ

От 31 януари Оли Рен се връща на поста си шеф на Централната банка на Финландия и член на Управителния съвет на ЕЦБ, съобщи той пред Reuters.

Рен беше в отпуск от юни предходната година, с цел да води акция за президентския пост в страната си, само че не съумя да се класира за втория тур на изборите, който ще се организира идващия месец.

" Сърдечно ви благодаря. За мен беше привилегия да бъда номиниран. Заедно организирахме страхотна и запаметяваща се акция.

Да се върнем към всекидневието и пътуването. Гуми с грайфери и професионален сервиз за ремонт на колела.

Малкият бизнес в светлината на прожекторите! И все по този начин за републиканските полезности ", написа Рен към обява в персоналния си профил в X, съпроводена от негова фотография с велосипед.

Lämmin kiitos. Oli etuoikeus olla ehdolla. Teimme yhdessä mahtavan ja mieleenpainuvan kampanjan.

Edessä paluu arkeen ja työmatkafillarointiin. Nastarenkaat alle ammattitaitoisessa pyörähuollossa. Pienyrittäjyys kunniassa! Ja yhä tasavaltalaisten arvojen puolesta.????????????‍♂️❤️???? pic.twitter.com/0mBoDy6h9K
— Olli Rehn (@ollirehn) January 29, 2024
Политикът съобщи, че бързото му завръщане в Централната банка след акцията е в сходство с конституцията на Финландия, както и с етичните правила на Bank of Finland и ЕЦБ.

" Следвах доста деликатно буквата и духа на закона и несъмнено, ще продължа да го върша ", съобщи Рен, визирайки независимостта на централната банка от политическо въздействие.

Оли Рен развива кариерата си в разнообразни институции на Европейски Съюз. Член е на Центристката партия, чиито правила проличават в политическия му път, включващ длъжности като евродепутат, консултант по икономическата политика и министър на стопанската система, напомнят финландски медии.

Като член на Комисията " Проди " той изиграва основна роля в разширението на Европейски Съюз, наблюдавайки присъединението на България и Румъния през 2007 година, като в същото време се оправя с несъгласията към турското участие.

Експертният му опит в оправянето с провокациите на рецесията с еврото и финансовите усложнения на Гърция го трансформират в значима фигура по време на мандата му като комисар на Европейски Съюз.

Влиза назад във финландската политика през 2015 година като министър на стопанската система.

Има водеща ролята в извеждането на Финландия от рецесията посредством понижаване на налозите и разноските.

През 2018 година Рен става шеф на Централната банка на Финландия, като следи паричната политика и напъните за цифровизация.

Той разгласи самостоятелната си кандидатура за президентските избори през 2024 година с поддръжката на Асоциацията на гласоподавателите и Центристката партия във Финландия.
Източник: profit.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР