От 31 март 2026 г. МВР започва да прилага разпоредбата

...
От 31 март 2026 г. МВР започва да прилага разпоредбата
Коментари Харесай

МВР ще дерегистрира коли на починали хора, ако не са прехвърлени ...

От 31 март 2026 година Министерство на вътрешните работи стартира да ползва наредбата на член 143, алинея 15 от Закона за придвижването по пътищата, изм. Дъждовни води, бр. 64 от 2025 година, в действие от 07.09.2025 г.  По силата на тази наредба регистрацията на пътни транспортни средства ще бъде прекратявана служебно в случаите на умрял притежател, когато собствеността не е изменена в шестмесечен период от датата на настъпване на гибелта.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР