От 19 август до 2 септември 2020 г. ДФ Земеделие

...
От 19 август до 2 септември 2020 г. ДФ Земеделие
Коментари Харесай

От 19 август стопаните кандидатстват по de minimis за плодове, зеленчуци, маслодайна роза и винени лозя

От 19 август до 2 септември 2020 година Държавна фирма „ Земеделие ” ще приема документи по схемата de minimis за аграрни стопани отглеждащи плодове и зеленчуци, винени лозя и маслодайна роза, както и на аграрни стопани с пропаднали площи (плодове и зеленчуци) под 100%. Финансовата поддръжка има за цел да помогне на стопаните за покриване на загуби поради сушата и като облекчение поради пандемията от ковид (COVID-19). Одобреният бюджет от УС на Държавна фирма „ Земеделие “ по схемата е 19 363 000 млн. лева Средствата ще бъдат изплатени до 30 септември.

Кандидатите по помощта следва да са подали годно заявление за директни заплащания за Кампания 2020. На финансиране подлежат производители, получили подкрепяне по схемите за обвързано подкрепяне за плодове и зеленчуци за Кампания 2019 и по СЕПП за земеделските стопани, отглеждащи винени лозя и маслодайна роза. Фермерите с пропаднали площи под 100% (плодове и зеленчуци), в резултат на неподходящо климатично събитие, следва да имат публикуван протокол за настъпилото събитие през 2020 година от общинска работа „ Земеделие “ към ОД „ Земеделие.

Ставките за подкрепяне са:

• Картофи, лук и чесън – до 150 лева./ха;

• Картофи (за регистрирани площи за фитосанитарен надзор в БАБХ до 31 юли 2020 г.) – до 400 лева./ха;

• Моркови, зеле, дини и пъпеши – до 150 лева./ха;

• Домати, краставици, корнишони и патладжан – до 200 лева./ха;

• Пипер – до 300 лева./ха;

• Зеленчуци – оранжерийно произвеждане – до 2 000 лева./ха;

• Ябълки, круши, праскови/нектарини, кайсии/зарзали, череши, вишни, ягоди и малини – до 250 лева./ха;

• Сливи и десертно грозде – до 150 лева./ха;

• Винени лозя – до 250 лева./ха;

• Маслодайна роза – до 200 лева./ха;

• Земеделски култури (плодове и зеленчуци) под 100% пропаднали площи, в резултат на неподходящи климатични събития настъпили през 2020 година – до 400 лева./ха.

Източник: naselo.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР