От 1 март водата в много градове поскъпва, КЕВР реши

...
От 1 март водата в много градове поскъпва, КЕВР реши
Коментари Харесай

Водата поскъпва в редица градове у нас

От 1 март водата в доста градове нараства, КЕВР реши цените да влязат мощ в този момент със задна дата. Новите цени трябваше да влязат в действие от 1 януари, само че бяха отсрочени поради въвеждането на еврото, съобщи БГНЕС.

В Благоевград водата нараства с 12,2%, Бургас с 1,4%, Варна - 6,6%, Велико Търново - 8,8%, Видин - 1%, Враца - 8,9%, Габрово - 8,4%, в Добрич ще заплащат с 1,1% по-малко.

В Кърджали водата нараства с 13,7%, Кюстендил - 1,1%, в Ловеч - 4,1 %, в Монтана с 3,1 %, в Пазарджик поевтинява с 1 %, в Перник понижение на цената с 3,3%.

Увеличението на цената в Плевен е със 7,3%, Пловдив с 4 %, в Разград с 1,1 %, в Русе с 9,3 %, Силистра с 4,8 %. В Сливен ще заплащат с 3,4 % по-евтино. В Смолян водата нараства със 7,9%.

В София повишаването е с 11,8 %. В София област водата поевтинява с 1,1 %.

В Стара Загора водата нараства с 2,6 %, в Търговище с 4,7 %, Хасково с 5,6 %. В Шумен водата поевтинява с 0,8 %, в Ямбол с 11,8 %.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР