От 1 декември 2024 г. до 28 февруари 2025 г.

...
От 1 декември 2024 г. до 28 февруари 2025 г.
Коментари Харесай

Спират старите коли в центъра на София - над 140 хиляди автомобила не могат да влизат там от 1 декември

От 1 декември 2024 година до 28 февруари 2025 година още веднъж не разрешават придвижването на стари коли в центъра на София. Ограничението ще е в действие за по този начин наречения " дребен кръг " - пространството сред улиците " Патриарх Евтимий ", " Скобелев ", " Сливница ", " Опълченска " и " Васил Левски ".

Гражданите, които живеят в това пространство, да получат стикер от Центъра за градска подвижност (ЦГМ), с цел да не бъдат глобявани, оповестиха от Столична община.

 

 

" Когато пристигна зимата, тематиката за въздуха е извънредно настояща. 2 000 нови семейства получиха своите отоплителни уреиа, т.е. 2 000 комина няма да димят тази зима ", заяви още зам.-кметът по екология в Столична община Надежда Бобчева.

От 1 януари ще влезе в действие и възбрана за отопление с въглища и дърва в 9 столични региона, защото това е един от главните замърсители на въздуха в София. Забраната ще важи за жителите на регионите " Средец ", " Красно село ", " Изгрев ", " Илинден ", " Студентски ", " Оборище ", " Възраждане ", " Лозенец ", " Триадица ".

Тя прикани всички тези жители, които се отпляват на дърва и твърдо гориво, да заменят своите уреди и да преминат към екологични такива. 

 

Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР