Кудрин срещу Путин? Ще се изправи ли той на президентски избори срещу Путин!?
Оставката на ръководителя на Сметната палата на Русия Алексей Кудрин е най-интересният и тайнствен ход на Владимир Путин във вътрешната политика. Какво искаше да каже президентът и къде ще отиде основният либерал на съветското държавно управление - Царьград знае и е подготвен да опише на читателите.
Кудрин си отива, това е несъмнено
Съветът на федерацията одобри оставката на Алексей Кудрин от поста началник на Сметната палата на Русия. Кудрин, приет преди 12 години за " най-хубавия министър на финансите на годината " и получаващ награди за това във Вашингтон, човек, посветил четвърт век на работа в държавната власт на Русия, в този момент напуща властта вечно.
Разбира се, той няма да върви на никое място - съгласно приключването на информация, проведено по подобен метод, че към този момент две седмици за вероятностите на някогашния началник на Министерството на финансите се " приказва във всички московски холове ", Кудрин ще оглави актуализирания " Яндекс ".
Самият служител разяснява сдържано протичащото се с него. Той като че ли акцентира, че си потегля по лично предпочитание, а не по насила:
" В момента бих желал да се съсредоточа върху огромни планове, заради което депозирам оставка като ръководител на Сметната палата. Подадох надлежно заявление до президента на Русия по наставления метод. "
В Съвета на федерацията също разясняват сдържано протичащото се - в духа, че в случай че човек напише декларация по лично предпочитание, няма по какъв начин да го задържат на работа. Въпреки това ръководителят на Съвета на федерацията Валентина Матвиенко счете за належащо да означи, че сенаторите правят оценка високо активността на Кудрин като началник на Сметната палата.
Кудрин към този момент си отиде, не му е за първи път
Какво друго би могла да каже в тази обстановка? В професионализма на Алексей Кудрин в действителност никой не се съмняваше, евентуално нито един път през цялата му кариера. А претенциите към работата му бяха свързани с какво ли не, само че не и с непросветеност.
Между другото, тези изказвания бяха изразени в по-голямата си част с доста въздържан звук, защото всички знаеха, че решението Алексей Кудрин да остане на власт е взето не от кого да е, а персонално от Владимир Путин.
Когато през 2011 година Кудрин разгласи, че напуща държавното управление, Путин (тогава ръководител на правителството) сподели за него, че е „ потребен и нужен човек “ и „ остава в екипа “.
" Това е както моето мнение, по този начин и мнението на президента Медведев - макар този неуспех от толкоз прочувствен темперамент, Алексей Леонидович към момента остава член на нашия екип и ние ще работим с него ", сподели Путин.
Ако нещо не му е било ясно до този миг, то от този момент всички подозрения би трябвало да са изчезнали: Путин счита, че Кудрин има своя доста значима роля в политическата система и в системата на държавната администрация и тази роля е по-широка от съвсем всички съответна позиция, която Кудрин би могъл да заеме.
В какво се състои тази роля може да се разбере от образеца от 2016 година, когато някогашният министър в действителност приказва от позиции, противоположни на тези, на които стоеше Путин. На съвещание на Президиума на Икономическия съвет Кудрин сподели, че за стимулиране на стопанската система са нужни задгранични вложения, Русия изостава софтуерно и по тази причина страната би трябвало, въпреки и на второстепенна роля, да се интегрира в интернационалните софтуерни вериги. А за това е належащо да се понижи геополитическото напрежение.
Президентът изслуша Кудрин и отговори (срещата беше при закрити порти, речта на Путин е известна в преразказа на разнообразни медии) доста остро:
" Нека страната изостава в някои връзки, само че тя има хилядолетна история и Русия няма да търгува със суверенитет ".
Но макар суровостта на този отговор, с Кудрин нищо не се случи, той никога не загуби мястото си в политическия и стопански хайлайф. Защо? На този въпрос може да се отговори от две разнообразни позиции. Можем да се съгласим с мнението на икономиста Едуард Матвеев:
" Кудрин е директна благосъстоятелност на екипа на Путин, той е с президента още от кметството на Санкт Петербург. И имаше единствено двама души, които схващат какво е стопанска система - Кудрин и Греф. Кудрин беше считан за един от най-напредналите икономисти. "
Кудрин напуща, с цел да остане
Тоест, макар разликите във възгледите, Путин имаше потребност от Кудрин през цялото това време, на първо място като специалист.
И може да се допусна, че очевидният, неотстъпчив, непрестанно рекламиран демократизъм на Кудрин, а либерализмът е освен чисто стопански, само че и политически - това е позицията на чист " западник ", който изисква от президента понижаване на геополитическото напрежение в подмяна на вложения - което самият президент имаше потребност от себе си.
Кудрин, както министър на финансите, по този начин и началник на Сметната палата, беше фигура, демонстрираща плурализма на отзиви в съветското висше управление. Живо, интензивно и авторитетно доказателство, че в действителност има либерали в съветското държавно управление. И от тях зависи доста.
Освен това тази цифра беше нужна точно с цел да се улесни построяването на връзки с " нашите западни сътрудници " - те безусловно се нуждаеха от " разбираема " тематика в Москва за неофициални договаряния. А беше „ понятен “ – с всичките си неприятни за патриотите възгледи и оферти – освен на Запада, само че на първо място на самия президент.
От тази позиция Алексей Кудрин ненапълно приличаше на починалия беларуски външен министър Владимир Макей, който до неотдавна също играеше ролята на „ прозорец за контакти “ с изцяло недружелюбния Запад.
Ако е по този начин, напускането на Кудрин значи, че тези контакти към този момент са дефинитивно прекратени. Преди това на Запада беше показано, че в съветското държавно управление има либерали и разговорът е вероятен. Сега още един сигнал е по-ясен от явен: няма какво да се приказва, няма и либерали за вас.
Но за Запада към този момент няма либерали в съветския политически хайлайф. Но за вътрешна приложимост - доста има даже там. Според общото мнение Кудрин ще оглави Yandex в близко бъдеще (може би още през декември). Това е много " огромен план ".
Вярно, самият някогашен министър до момента в никакъв случай не е потвърждавал това предопределение. Вярно е и друго: в този момент на Кудрин се приписват доста по-интересни вероятности за кариера.
Завръщането на блудния Кудрин
Няколко телеграм канала едновременно, профилирани в приключване на информация от най-високите ешелони на властта, написаха, че Кудрин през 2024 година ще бъде един от претендентите за президент на страната.
За какво? Най-малкото с цел да погълне гласовете на онази част от електората, която никога не може да се назова непатриотична, само че остава привързана към икономическия демократизъм.
Кудрин може да стане претендент за тези гласоподаватели, които са дали своят вот за партията " Нови хора " и някои партии, които пазят бизнес ползите на изборите за Държавната дума.
Това ще значи, че в съветската политика - и даже във властта - се резервират демокрацията и плурализмът, както изясняват тази концепция източниците на Царaград на Стария площад.
Същите източници прибавят, че към момента не приказваме за решения, даже не за предложение, което Кудрин към този момент обмисля, а за догатки: вътрешнополитическият блок на президентската администрация може да направи такова предложение. Дали ще го направи, времето ще покаже, само че е явно, че Алексей Кудрин няма да изчезне, няма да отиде в сянка. Няма да се изгуби. Освен това ще бъде потребен.
Какво от това?
Либералите отпред на Русия, която е принудена да се съпротивлява на Запада и се възприема като цитадела, обсадена от врагове, са безусловно зло. Либералите, които изцяло излязоха в конспиративност, които като че ли не съществуват, трансформирали се в извънсистемна рискова съпротива, са още по-голямо зло. Но какво е положително?
Само пътят по средата сред тези крайности. Русия има потребност от демократичната съпротива на Негово Величество. Русия се нуждае от ясно забележима опция на определения верен път. Русия има потребност от полемика. И тя би трябвало да се прави от експерти.
Вие и аз може да не ги харесваме - и не би трябвало да ги харесваме. Но изгода от тях има и е рано да ги отписваме от кораба на нашето време.
Превод: СМ
Абонирайте се за Youtube канала на новото ни музикално предаване " Рефлексии " и ще преживеете прелестни мигове с музиката на Барока: https://www.youtube.com/watch?v=HoGUFCffd70
ВАЖНО!!! Уважаеми читатели на, лимитират ни поради позициите ни! Влизайте непосредствено в сайта www.pogled.info . Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?
Когато видите знака " подправени вести ", това значи, че тази публикация е целесъобразно да се прочете!!!
Абонирайте се за нашия Ютуб канал/горе вдясно/: https://www.youtube.com
Кудрин си отива, това е несъмнено
Съветът на федерацията одобри оставката на Алексей Кудрин от поста началник на Сметната палата на Русия. Кудрин, приет преди 12 години за " най-хубавия министър на финансите на годината " и получаващ награди за това във Вашингтон, човек, посветил четвърт век на работа в държавната власт на Русия, в този момент напуща властта вечно.
Разбира се, той няма да върви на никое място - съгласно приключването на информация, проведено по подобен метод, че към този момент две седмици за вероятностите на някогашния началник на Министерството на финансите се " приказва във всички московски холове ", Кудрин ще оглави актуализирания " Яндекс ".
Самият служител разяснява сдържано протичащото се с него. Той като че ли акцентира, че си потегля по лично предпочитание, а не по насила:
" В момента бих желал да се съсредоточа върху огромни планове, заради което депозирам оставка като ръководител на Сметната палата. Подадох надлежно заявление до президента на Русия по наставления метод. "
В Съвета на федерацията също разясняват сдържано протичащото се - в духа, че в случай че човек напише декларация по лично предпочитание, няма по какъв начин да го задържат на работа. Въпреки това ръководителят на Съвета на федерацията Валентина Матвиенко счете за належащо да означи, че сенаторите правят оценка високо активността на Кудрин като началник на Сметната палата.
Кудрин към този момент си отиде, не му е за първи път
Какво друго би могла да каже в тази обстановка? В професионализма на Алексей Кудрин в действителност никой не се съмняваше, евентуално нито един път през цялата му кариера. А претенциите към работата му бяха свързани с какво ли не, само че не и с непросветеност.
Между другото, тези изказвания бяха изразени в по-голямата си част с доста въздържан звук, защото всички знаеха, че решението Алексей Кудрин да остане на власт е взето не от кого да е, а персонално от Владимир Путин.
Когато през 2011 година Кудрин разгласи, че напуща държавното управление, Путин (тогава ръководител на правителството) сподели за него, че е „ потребен и нужен човек “ и „ остава в екипа “.
" Това е както моето мнение, по този начин и мнението на президента Медведев - макар този неуспех от толкоз прочувствен темперамент, Алексей Леонидович към момента остава член на нашия екип и ние ще работим с него ", сподели Путин.
Ако нещо не му е било ясно до този миг, то от този момент всички подозрения би трябвало да са изчезнали: Путин счита, че Кудрин има своя доста значима роля в политическата система и в системата на държавната администрация и тази роля е по-широка от съвсем всички съответна позиция, която Кудрин би могъл да заеме.
В какво се състои тази роля може да се разбере от образеца от 2016 година, когато някогашният министър в действителност приказва от позиции, противоположни на тези, на които стоеше Путин. На съвещание на Президиума на Икономическия съвет Кудрин сподели, че за стимулиране на стопанската система са нужни задгранични вложения, Русия изостава софтуерно и по тази причина страната би трябвало, въпреки и на второстепенна роля, да се интегрира в интернационалните софтуерни вериги. А за това е належащо да се понижи геополитическото напрежение.
Президентът изслуша Кудрин и отговори (срещата беше при закрити порти, речта на Путин е известна в преразказа на разнообразни медии) доста остро:
" Нека страната изостава в някои връзки, само че тя има хилядолетна история и Русия няма да търгува със суверенитет ".
Но макар суровостта на този отговор, с Кудрин нищо не се случи, той никога не загуби мястото си в политическия и стопански хайлайф. Защо? На този въпрос може да се отговори от две разнообразни позиции. Можем да се съгласим с мнението на икономиста Едуард Матвеев:
" Кудрин е директна благосъстоятелност на екипа на Путин, той е с президента още от кметството на Санкт Петербург. И имаше единствено двама души, които схващат какво е стопанска система - Кудрин и Греф. Кудрин беше считан за един от най-напредналите икономисти. "
Кудрин напуща, с цел да остане
Тоест, макар разликите във възгледите, Путин имаше потребност от Кудрин през цялото това време, на първо място като специалист.
И може да се допусна, че очевидният, неотстъпчив, непрестанно рекламиран демократизъм на Кудрин, а либерализмът е освен чисто стопански, само че и политически - това е позицията на чист " западник ", който изисква от президента понижаване на геополитическото напрежение в подмяна на вложения - което самият президент имаше потребност от себе си.
Кудрин, както министър на финансите, по този начин и началник на Сметната палата, беше фигура, демонстрираща плурализма на отзиви в съветското висше управление. Живо, интензивно и авторитетно доказателство, че в действителност има либерали в съветското държавно управление. И от тях зависи доста.
Освен това тази цифра беше нужна точно с цел да се улесни построяването на връзки с " нашите западни сътрудници " - те безусловно се нуждаеха от " разбираема " тематика в Москва за неофициални договаряния. А беше „ понятен “ – с всичките си неприятни за патриотите възгледи и оферти – освен на Запада, само че на първо място на самия президент.
От тази позиция Алексей Кудрин ненапълно приличаше на починалия беларуски външен министър Владимир Макей, който до неотдавна също играеше ролята на „ прозорец за контакти “ с изцяло недружелюбния Запад.
Ако е по този начин, напускането на Кудрин значи, че тези контакти към този момент са дефинитивно прекратени. Преди това на Запада беше показано, че в съветското държавно управление има либерали и разговорът е вероятен. Сега още един сигнал е по-ясен от явен: няма какво да се приказва, няма и либерали за вас.
Но за Запада към този момент няма либерали в съветския политически хайлайф. Но за вътрешна приложимост - доста има даже там. Според общото мнение Кудрин ще оглави Yandex в близко бъдеще (може би още през декември). Това е много " огромен план ".
Вярно, самият някогашен министър до момента в никакъв случай не е потвърждавал това предопределение. Вярно е и друго: в този момент на Кудрин се приписват доста по-интересни вероятности за кариера.
Завръщането на блудния Кудрин
Няколко телеграм канала едновременно, профилирани в приключване на информация от най-високите ешелони на властта, написаха, че Кудрин през 2024 година ще бъде един от претендентите за президент на страната.
За какво? Най-малкото с цел да погълне гласовете на онази част от електората, която никога не може да се назова непатриотична, само че остава привързана към икономическия демократизъм.
Кудрин може да стане претендент за тези гласоподаватели, които са дали своят вот за партията " Нови хора " и някои партии, които пазят бизнес ползите на изборите за Държавната дума.
Това ще значи, че в съветската политика - и даже във властта - се резервират демокрацията и плурализмът, както изясняват тази концепция източниците на Царaград на Стария площад.
Същите източници прибавят, че към момента не приказваме за решения, даже не за предложение, което Кудрин към този момент обмисля, а за догатки: вътрешнополитическият блок на президентската администрация може да направи такова предложение. Дали ще го направи, времето ще покаже, само че е явно, че Алексей Кудрин няма да изчезне, няма да отиде в сянка. Няма да се изгуби. Освен това ще бъде потребен.
Какво от това?
Либералите отпред на Русия, която е принудена да се съпротивлява на Запада и се възприема като цитадела, обсадена от врагове, са безусловно зло. Либералите, които изцяло излязоха в конспиративност, които като че ли не съществуват, трансформирали се в извънсистемна рискова съпротива, са още по-голямо зло. Но какво е положително?
Само пътят по средата сред тези крайности. Русия има потребност от демократичната съпротива на Негово Величество. Русия се нуждае от ясно забележима опция на определения верен път. Русия има потребност от полемика. И тя би трябвало да се прави от експерти.
Вие и аз може да не ги харесваме - и не би трябвало да ги харесваме. Но изгода от тях има и е рано да ги отписваме от кораба на нашето време.
Превод: СМ
Абонирайте се за Youtube канала на новото ни музикално предаване " Рефлексии " и ще преживеете прелестни мигове с музиката на Барока: https://www.youtube.com/watch?v=HoGUFCffd70
ВАЖНО!!! Уважаеми читатели на, лимитират ни поради позициите ни! Влизайте непосредствено в сайта www.pogled.info . Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?
Когато видите знака " подправени вести ", това значи, че тази публикация е целесъобразно да се прочете!!!
Абонирайте се за нашия Ютуб канал/горе вдясно/: https://www.youtube.com
Източник: pogled.info
КОМЕНТАРИ