Оставка на Европейската комисия, Зелената сделка да бъде поставена на

...
Оставка на Европейската комисия, Зелената сделка да бъде поставена на
Коментари Харесай

Реална опасност е да бъдем наводнени с китайски стоки

Оставка на Европейската комисия, Зелената договорка да бъде сложена на трупчета и да бъдат анулирани всички наказания. Това изиска Васил Велев, специалист и някогашен ръководител на АИКБ, в коментар пред Нова тв на въведените от президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп мита.
Реална заплаха е да бъдем наводнени със артикули от Китай. Много предприятия са в по-тежко положение, към този момент са съкратили 10-20% от личния състав. И това не е единствено поради митата, а и поради неверни политики - Зелената договорка, глобите, и други. Европейската промишленост е в спад от две години, оттова и българската. От началото на 2023 година вървим надолу и в този момент сме под равнищата от 2021 година като продажби, изясни Велев.
И тук към този момент идват и митата. Картината по никакъв начин не е радостна и трябват съответни дейности от Европейска комисия, а не чакаме такива да се подхващат. Затова първо, би трябвало да се изиска оставката на цялата Европейска комисия, слагане на трупчета на Зелената договорка и да се изиска анулация на всевъзможни наказания, които вършат силата ни скъпа. При картината, която в този момент се основава, дейностите на Тръмп са безусловно обосновани и той ги даде обещание - американската промишленост също върви надолу, нейният дял се сви от началото на века, проучва Велев. Към днешна дата Китай създава два пъти повече, в сравнение с Съединени американски щати и в сравнение с Европейски Съюз, даде образец той.
При всички случаи ние би трябвало да се погрижим за европейската промишленост, която и до момента заплаща два пъти по-скъпа електрическа енергия от Китай и Съединени американски щати, заплаща 3-4 пъти по-скъп природен газ, в сравнение с Съединени американски щати. Естествено, че би трябвало да купуваме там, където е най-евтино, отговори той на въпрос дали би трябвало да се купува съветски нефт. Хайде да спрем с това двуличие - глобите на кого навредиха? Вредят на Европейски Съюз, той се самоубива с тях и става безгласна писмен знак, нулев фактор в решаването на международните проблеми. А Зелената договорка докара до същия резултат. Тези два фактора вършат по този начин, че още веднъж да се появи фразата: Европейски Съюз е мъртъв, само че не е схванал за това, разяснява още Велев.
Работим повече и получаваме по-малко от азиатците, по какъв начин да го изнесем там, попита той. Имаме голям недостиг - общо 13 милиарда търговски недостиг за предходната година на България и повече от половината е с Китай и Турция. Европейски Съюз би трябвало да се огради по метода, по който се огражда американският, добави той.
Трябва да разчупим мисленето. Данък добавена стойност има в Европа, не в Америка. Трябва да водим договаряния, само че те да се водят от хора, които знаят какво става в живота, а в Европейска комисия не са такива, добави Велев.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР