Остава в сила частичното бедствено положение в Трънско до петък,

...
Остава в сила частичното бедствено положение в Трънско до петък,
Коментари Харесай

Остава в сила частичното бедствено положение в Трънско

Остава в действие частичното бедствено състояние в Трънско до петък, остават и дежурните на терен пожарникари, заяви за Българска телеграфна агенция кметът на Трън Цветислава Цветкова.

Тя сподели още, че пожарът към този момент е изгасен.

Цветкова добави, че е възобновено електроподаването на село Рани луг, а за останалите села още през вчерашния ден екипите на „ Електроразпределителна мрежа (ЕРМ) Запад “ са възстановили мрежата. И напомни, че в случай че някой няма ток, би трябвало да се обърне към денонощната линия за повреди и повреди.

Кметът на Община Трън добави, че специалисти от общината са обходили авансово потърпевшите парцели и по тяхна информация са наранени над 40 здания, които ще се нуждаят от ремонт. Предстои образуваната за задачата комисия да стартира формалните огледи и оценки на вредите.

Близо 10 000 дка гора са изгорели в трънските села Рани луг, Насалевци и Слишовци, заяви през вчерашния ден кметът Цветислава Цветкова и добави, че са изгорели също близо 200 дка земеделска земя.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР