Основният преследвач на Байерн Мюнхен в Бундеслигата – РБ Лайпциг

...

Лайпциг отново се препъна в Германия

Основният преследвач на Байерн Мюнхен в Бундеслигата – Република България Лайпциг позволи изненадваща неверна стъпка в 15-ия кръг на шампионата. У дома хората на Ралф Хазенхютл приключиха 2:2 против скромния Майнц 05, който с въпросния резултат прекъсна серия от 3 следващи загуби. Ремито може да коства второто място на „ биковете” във краткотрайното класиране и бе положително пристигнало за баварците.

Първото полувреме на мача беше надалеч по-интригуващото. Още в 14-ата домакините бяха покрай откриването на резултата. Юсуф Поулсен нанесе чудовищно воле от границата на наказателното поле, а вратарят Робин Центнер нямаше какво да стори. За негов шанс топката мина на сантиметри около десния дирек.

В 29-ата към този момент нищо не можеше да избави Майнц. Диего Деме достави чудесна топка в наказателното поле за Кевин Кампл и словенският национал не позволи неточност, демонстрирайки превъзходен завършващ удар в горния десен ъгъл – 1:0.

Десет минути по-късно гостите откриха метод да се върнат в мача. Даниел Бросински извърши доста добре директен свободен удар единствено на метър-два пред пеналта. Вратарят Петер Гулачи мазета кълбото в страничната греда, а Робин Куайсон дотича и без проблем осъществя в опразнената врата.

Още до почивката Лайпциг съумя да си върне водачеството. Леон Балогун направи глупава дузпа и от бялата точка Тимо Вернер беше праволинеен – 2:1.

След почивката футболистите на Майнц се постараха да играят по-активно, само че имаха компликации да затруднят повече своя съперник. В множеството случаи изстрелите идваха от сериозна отдалеченост и не отвориха кой знае каква работа за Гулачи.

Твърде пасивният метод на Лайпциг му коства скъпо в самия завършек на срещата. Александру Максим извърши следващия корнер пред вратата на домакините, а резервата Емил Берггрийн завоюва борбата с двама съперникови играчи и с глава заби кълбото в долния ляв ъгъл за крайното 2:2

Така в класирането „ биковете” усилиха изоставането си по отношение на водача Байерн Мюнхен. Със своите 27 пункта те се намират на 8 зад баварския исполин, който завоюва минимално с 1:0 над Айнтрахт Франкфурт. Това значи, че при победа Шалке 04 (25) над Борусия Мьонхенгладбах гелзенкирхенци ще бъдат новия подгласник в класирането.

В различен мач от 15-ия кръг Волфсбург и Хамбургер не си означиха голове и приключиха при 0:0. Резултатът краткотрайно извади Хамбургер отвън рисковата зона, изкачвайки го до 15-а позиция с 14 точки. „ Вълците” са 11 с 4 пункта повече в актива си.