Още в първия мач от третия ден на Световното имаме

...

Първа сензация в Катар - Саудитска Арабия шокира Аржентина

Още в първия мач от третия ден на Световното имаме и сензация, освен това една от най-големите в историята - Саудитска Арабия би Аржентина - 2:1 с поврат.

На стадион " Лусаил ", на който ще се играе финалът, Лео Меси откри от дузпа 10-ата минута. В 48-ата напористият Салех Ал-Шехри изравни, а в 53-тата Салем Ал-Досари заби зрелищно за 2:1 с техничен прехвърлящ удар.

Два гола на двукратните международни първенци бяха анулирани преди почивката - поради " тънки " засади, откакто благодарение на реферите в " стаичката " бе отсъден и 11-метровият удар.

Саудитците, които в шест Мондиала до момента имаха три победи, две равенства и 11 провали, демонстрираха доста проведена игра и себераздаване. Докато Меси и компания като цяло разочароваха. Тимът пропиля доста положения, сподели и остарели недостатъци.

Неговите противници имаха страхотни няколко минути след почивката, в които демонстрираха, че могат и да нападат. В отбрана бяха съвсем съвършени във всичките над 100 минути. Накрая не оказа помощ близо 15-минутното добавено време - безусловно излишно!

Мексико и Полша - другите два тима от гр. С, излизат от 18 часа.