Още през миналата година стана ясно, че България ще е

...
Още през миналата година стана ясно, че България ще е
Коментари Харесай

Подоготовката за Giro d'Italia в България тече - ремонтират пътя София – Самоков

Още през предходната година стана ясно, че България ще е хазаин на три кръга от Giro d`Italia. Постижение, което е удивително и се очакваше да има сериозен резултат върху инфраструктурата на регионите, през които ще премине.
 Състезанието по колоездене Париж - Рубе и по какъв начин и за какво кози вземат участие в подготовката на трасето
Когато кози са значима част от едно от най-трудните надпревари в света на спорта

Париж - Рубе е съревнование като никое друго

Един от тях е секторът от София до Самоков (II-82). Ето за какво от Агенция " Пътна инфраструктура " оповестиха, че точно този сектор ще бъде ремонтиран.

Става дума за близо 28 километра, разграничени в две прави. Първата е от Самоков до Долни Пасарел (от 39-и до 62-и км), а втората - от Кокаляне, през Пасарел до Софийския околовръстен път (от 81-ви до 86-и км).
 Снимка 755496

Ремонтът включва преасфалтиране на сектори от пътната настилка, полагане на нова маркировка и монтаж на пътни знаци.  В момента се работи в правата сред Самоков до Долни Пасарел, като е осъществено фрезоване на настилката, а през тази седмица би трябвало да стартира полагането асфалтовата настилка.

Срокът за довеждане докрай на дейностите по цялото трасе е до 30 април, тъй като част от стадий от Колоездачната обиколка на Италия (Giro d " Italia) ще премине по път II-82. 

" На сектора от Долни Пасарел до Кокаляне /между 62-ри и 81-ви км/ е осъществен настоящ ремонт в интервала 2020-2023 година През тази година на него е планувано да се извърши подсилване на скалните откоси и монтирането на защитни мрежи ", се споделя още в известието на АПИ.
Източник: lifestyle.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР