Още по темата: Марица писа отличен на Марково за седма

...

Марица пак без загуба, хикс в Бургас

Още по тематиката: Марица писа отличен на Марково за седма поредна

“Марица ” приключи наедно 1:1 при гостуването си на “Черноморец ” в мач от 5-ти кръг на шампионата в Трета лига - Югоизточна група. Двубоят се игра в събота на бургаския стадион “Черноморец ”. На не изключително положителния терен и при изменчив вятър двата тима изиграха мъжки дуел, въпреки играта да не блестеше с красиви отигравания. Срещата предложи много противоречиви обстановки, само че съдийската тройка като цяло се оправи с мача.

Първата част беше равностойна. Началният домашен напън не даде резултат, а след него “жълто-сините ” имаха своите шансове. В 15-та минута пристигна и най-чистото положения за пловдивчани. След неточност в защитата на домакините Милен Танчев можеше да открие, само че ударът му мина около левия непряк дирек. Домакините постоянно разчитаха на изритани топки и дълги пасове, като имаха епизодични удари, съвсем всички от тях неточни. В края на полувремето, след осъществяване на корнер, капитанът на домакините отклони и съумя да открие резултата в интерес на своя тим.

Втората част бе много по забавна, като и двата тима имаха няколко рискови положения. В началните минути темпото не бе изключително положително, само че последния половин час бе много динамичен. След 65-та минута “жълто-сините ” проведоха напън, който се засилваше с течение на времето и даде резултат. В 79-та минута Георги Георгиев изравни след добавка, като преди вратарят на домакините се беше намесил. В 89-та минута Даниел Спасов можеше да направи цялостен поврат и да подари успеха на своя тим, след добър диагонален удар, само че до гол не се стигна. В продължението на мача домакините стигнаха до свободен удар. Илия Николов избави удара, а по-късно с крайник отрази и добавката, доказвайки класата си за следващ път.

Така двата отбора си поделиха по една точка, което остави “Марица ” на втората позиция в класирането с 13 точки, колкото има и третия “Созопол ”. Водач е “Загорец ” с 15, а “Черноморец ” заема 4-то място с 11 точки. Въпизтаниците на Борислав Караматев записаха едвам първо тъждество, като не престават да нямат загуба към този момент в освем публични срещи от началото на новия сезон.

В сряда на “Марица ” следва сложна борба в шампионата за “Купата на България ”. “Жълто-сините ” одобряват състезаващият се във Втора лига отбор на “Локомотив ” (Горна Оряховица). Срещата е от 16 часа на стадион “Марица ”. При възможна победа пловдивчани ще одобряват ЦСКА-София на 1/16 финалите. Идната събота маричани одобряват коравия тим на “Миньор ” (Раднево) в турнирна среща.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Даниел Спасов (Иван Мицев), Джунейт Узунов, Христо Янчев, Милен Танчев, Мартин Анастасов (Димитър Мичков), Тодор Тимнонов - капитан, Олджай Алиев (Цецо Главчев), Георги Георгиев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Георги Иванов, Денис Палков, Мариян Бончев. Треньор: Борислав Караматев

31 август 2019 година, събота, 18:00 ч / V кръг:
Загорец (Нова Загора) - Гигант (Съединение) 2:1
Атлетик (Куклен) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:0
Димитровград 1947 (Димитровград) - Левски (Карлово) 1:1
Несебър (Несебър) - ФК Хасково 1957 (Хасково) 2:2
Свиленград 1921 (Свиленград) - Розова котловина (Казанлък) 0:0
Карнобат (Карнобат) - Созопол (Созопол) 0:1 (0:0)
Черноморец 1919 (Бургас) - Марица 1921 (Пловдив) 1:1 (1:0)

7. Свиленград 5 2 1 2 8:6 7
8. Миньор (Раднево) 5 2 1 2 8:4 7
9. ФК Хасково 5 2 1 2 8:7 7
10. Борислав 2009 (Първомай) 4 2 1 1 8:8 7
11. Атлетик (Куклен) 5 2 0 3 4:7 6
12. Гигант (Съединение) 5 1 2 2 4:6 5
13. Димитровград 1947 5 0 3 2 5:12 3
14. Сокол (Марково) 4 1 0 3 4:15 3
15. Несебър (Несебър) 5 0 2 3 4:10 2
16. Родопа Смолян (Смолян) 4 0 1 3 2:7 1