Пристигнаха у нас: Какво е състоянието на пострадалите от пожара в дискотека в Кочани?
Осем души дойдоха с българския боен аероплан „ Спартан “ в страната от Република Северна Македония след инцидента в дискотека в Кочани.
„ България е поела ангажимент да поеме 14 души за лекуване, от тях 8 се чака да бъдат в „ Пирогов “. Току–що постъпиха пет индивида, трима от тях са на изкуствена белодробна вентилация, чакаме още трима души – две деца сред 15 и 16 години и един 19-годишен юноша, като и тримата ще бъдат интубирани “, сподели проф. Николай Габровски, който е зам.-директор на незабавната болница.
И добави, че трима души ще бъдат превозени до болничното заведение „ Св. Георги “ в Пловдив и трима във Военноморската болница във Варна.
Той изрече съболезнования към околните на починалите и насочи благодарности на всички институции, взели участие в превозването на ранените от Република Северна Македония до страната ни.
Последвайте ни за още настоящи новини в Гугъл News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAMПоследвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK




