Осасуна на два пъти беше в ролята на догонващ при

...

Билбао и Осасуна поделиха точките в здрав мач

Осасуна на два пъти беше в ролята на догонващ при гостуването си на Атлетик Билбао, само че стигна до тъждество 2:2. Точката на отбора от Памплона донесе Анте Будимир в 89-ата минута.

По този метод Осасуна продължава да е на 12-о място в класирането с 41 точки, а Атлетик е 8-и с 46 и няма загуба в последните си 9 мача в Ла Лига.

Срещата стартира съвършено за домакините и още в 1-ата минута Йон Морсийо откри резултата. Той получи пас с пета от Асиер Вийялибре и съумя да преодолее Серхио Ерера. Осасуна отговори в 12-ата минута, когато Дарко Брашанац се оказа непокрит в наказателното поле и от близко вкара за 1:1.

Ойхан Сансет даде задатък за "баските " в 62-та минута, само че хърватинът Будимир съумя да накаже домакините за внимателния завършек на мача с изравнителен гол в 89-та минута.