Осасуна и Селта Виго не успяха да се победят и

...

ВАР спаси точката за Селта срещу Осасуна

Осасуна и Селта Виго не съумяха да се победят и приключиха при резултат 0:0 в финален дуел от 24-ия кръг на испанската Ла Лига. Като цяло домакините бяха по-настоятелния отбор, който сътвори по-интересните обстановки, въпреки такива съвсем да липсваха, до момента в който гостите от Виго се бранеха.

В деветата минута вратарят на гостите Иван Вияр трябваше да прави избавяне след шут на Анте Будимир.

В 74-ата минута Абде вкара във вратата на Селта, само че след преразглеждане със системата ВАР голът не бе зачетен поради тънка засада, което ядоса футболистите на Хагоба Арасате. До края Осасуна доминираше, само че не съумя да преодолее отбраната на Селта.

По този метод памплонци които едвам една победа в последните си 7 мача, събраха 34 точки на осмата позиция, до момента в който Селта е 12-и с 28 точки, само че единствено с три повече от рисковата зона. В идващия кръг Осасуна гостува на Валенсия, до момента в който отборът от Виго приема Райо Валекано.