Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) обяви, че започва

...
Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) обяви, че започва
Коментари Харесай

ОИСР започва преговори за присъединяване с България и други пет страни

Организацията за икономическо съдействие и развиване (ОИСР) разгласи, че стартира договаряния за присъединение с България, Аржентина, Бразилия, Перу, Румъния и Хърватия, оповестяват от.

" Предстои да бъдат направени самостоятелни пътни карти за процеса на подробна оценка ,

при изискване че тези страни потвърдят, че се придържат към полезностите, визията и целите, отразени в Декларацията за 60-годишнината на Организацията за икономическо сътрудничество и раз и изказването на Съвета на министрите, признато предходната година ", се споделя в публично известие на организацията.

Процесът ще включва строга и задълбочена оценка от повече от 20 механически комитета

за сходството на страната кандидатка със стандартите, политиките и практиките на Организацията за икономическо сътрудничество и раз, се показва в известието на Министерство на външните работи.



"Членството на България в Организацията за икономическо съдействие и развиване (ОИСР) не е просто самоцел да се присъединим в един влиятелен клуб на богатите.

Членството в Организацията за икономическо сътрудничество и раз значи реализирани стандарти

- за господство на правото, за правова страна, за добре работещи регулатори, институции, конкуренция, антимонополно право, дребен сив бранш, ниско равнище на корупция ". Това съобщи ръководителят на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) Васил Велев на конференция в Националния пресклуб на Българска телеграфна агенция при представянето на целите на Асоциацията на организациите на българските работодатели (АОБР) за 2022 година.

По думите му, участието на България в Организацията за икономическо сътрудничество и раз значи и стандарти за макроикономическа и финансова непоклатимост ,

стандарти против прането на пари, всичко това, което усъвършенства капиталовия климат и рейтинг на страната, притегля вложения и се основават условия за интензивен стопански напредък и по-висок витален стандарт.

" Преди повече от пет години някои наблюдаващи

- аналитици, политолози, се притесняваха, че след приемането на България в Европейски Съюз няма сплотяваща национална цел за нас. Тогава АОБР издигна за такава цел участието на България в Организацията за икономическо сътрудничество и раз, сподели Велев и добави, че до момента този приоритет е значим за организацията. Ние успяхме да включим тази цел в дневния ред на държавното управление и президентството, сформира се български проект за постигането ѝ, отдели се бюджет ", посочи още Велев.

Той уточни, че с цел да стане член на организацията, страната ни би трябвало да реализира тези стандарти, за което е нужна упорита работа.

Ускореното приемане на България в еврозоната - приемането на еврото без отсрочване, при настоящия обменен курс, е различен приоритет за АОБР, съобщи Велев.

По темата
Източник: vesti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР