Опитайте тази вкусотия и ще се влюбите в Ориенталската кухня,

...
Опитайте тази вкусотия и ще се влюбите в Ориенталската кухня,
Коментари Харесай

Хумус със зеленчуци

Опитайте тази вкусотия и ще се влюбите в Ориенталската кухня, в случай че не сте го създали до момента

Необходими Продукти

● нахут - 300 г
● чушки - 2 печени червени пиперки
● патладжани - 1 брой, печен
● тиквички - 1 дребна, печена
● чесън - 3 скилидки
● лимони - сокът от 1/2 лимон
● червен пипер - 1 к.л.
● сол - на усет
● магданоз - 3 стръка
● зехтин - 3 с.л.

Начин на подготвяне

Накиснете нахута от предната вечер във вода. На идната заран го отцедете и го сложете с нова вода да се свари изцяло. По предпочитание отделете люспите на нахута, само че може и да ги оставите.

Докато нахутът се вари, сложете целия патладжан и тиквичка да се изпекат в тава, застлана с алуминиево фолио. Обелете патладжана и дружно с почистената тиквичка ги нарежете на части.

Пиперките също опечете, обелете и почистете от дръжки и семки. В подобаващ съд пасирайте смесените нахут, чушки, патладжан, тиквички с към 1 ч.ч. бульон от варенето на нахута. Ако желаете да извършите хумусът по-гъст, сложете по малко количество течност.

Към пасираната примес прибавете скълцания чесън, лимоновия сок, зехтина, подправките на усет и още веднъж пасирайте още един път, до момента в който всичко се хомогенизира.

Получава се прелестна разядка, която може да поднесете с арабски питки, брускети, препечени филийки или като гарнитура към месо.

Източник: recepti.gotvach.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР