Опитът на киевския режим да се задържи в Курска област

...
Опитът на киевския режим да се задържи в Курска област
Коментари Харесай

Командирът на Ахмат предупреди Киев, че рискува да загуби цяла Украйна

" Опитът на киевския режим да се задържи в Курска област може да докара до загубата на цяла Украйна ". Това декларира пред РИА Новости генерал-лейтенант Апти Алаудинов, пълководец на специфичните чеченски сили " Ахмат " и заместник-началник на Главното военно-политическо ръководство на Министерството на защитата, съобщи " Фокус ".

" Сега пред тях стои задачата по всевъзможен начин да се опитат да запазят най-малко териториите, които биха желали да запазят за себе си. Макар че в последна сметка с тези темпове съм повече от сигурен, че ще изгубят даже останалата част от Украйна, тъй като ми се коства, че имат задачата просто да унищожат всички тези украински бойци до края на войната, тъй че да няма украински мъже и украински запаси ", разяснява той.

Генералът напомня, че Киев в началото е обрисувал своята позиция - да се бие " до последния украинец ".

" Имам възприятието, че те към този момент работят по такава задача. Помним, че в началото те сложиха задача - да се бият " до последния украинец ". Е, те извършват тази задача в границите на вероятното. Изпълняват тази задача добре ", добавя Алаудинов.

В началото на март съветските войски започнаха огромна атака в Курска област и за седмица освободиха 30 обитаеми места, в това число регионалния център Суджа. В тези сражения ВСУ загуби повече от две хиляди бойци.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР