Опашкарите в холандската Ередивизие Вилем II и Рода се захапаха

...

Драма с дузпи определи последния полуфиналист в Холандия

Опашкарите в холандската Ередивизие Вилем II и Рода се захапаха крепко и чак след дузпи дефинираха кой ще е последният полуфиналист за Купата на страната.

След 2:2 в постоянното време и продълженията, Вилем се оказа по-добър при дузпите и се причисли към Твенте, АЗ Алкмаар и Фейенорд.

Симон Густафсон откри от дузпа в 37-та минута, поради нарушаване на Фернандо Люис. Само две минути по-късно обаче Бартоломеу Огбече изравни като засече с глава центриране от директен свободен удар.

Три минути след подновяването на играта през второто полувреме Рода още веднъж излезе напред с хубаво попадение на Донис Авдижай. Константинос Цимикас отново възвърне равенството в 62-та минута.

В края на постоянното време гол на Авдижай не бе зачетен поради игра с ръка, като обстановката бе прегледана на видео повтаряне.

В продълженията никой от двата тима нямаше действителна опция за гол.

При дузпите футболистите на Вилем II не пропуснаха нито една, до момента в който Циу Нденге не съумя да осъществя за Рода, с цел да прати домакините на полуфинал.