Онс Жабюр от Тунис победи британката Ема Ръдукану с 6:4,

...

Онс Жабюр отстрани безпроблемно Ема Ръдукану от турнира по тенис в Абу Даби

Онс Жабюр от Тунис победи британката Ема Ръдукану с 6:4, 6:1 на осминафиналите на шампионата по тенис в Абу Даби WТА 500 на твърда настилка с награден фонд 565 530 $.

Африканката, която е под номер 6 в международната класация, поведе с два пробива за 5:1 в първия сет. Ръдукану съумя да направи един рибрейк, само че това й стигна единствено до по-почетна загуба - 4:6. Жабюр изцяло доминираше във втората част, като при пъти взе сервиса на британката и завърши мача с 6:1 за час и 18 минути.

На четвъртфиналите Жабюр ще играе против бразилката Беатрис Адад Мая, която надигра полякинята Магда Линете със 7:6 (6), 6:7 (1), 6:1, а мачът продължи 3 часа и 44 минути.

В другите осминафинали от деня рускинята Дария Касаткина, която играе под безпристрастен байрак, победи американката Ашлин Крюгер с 6:3, 7:5. В идващия кръг тя ще играе против румънката Сорана Кирстя, която изненадващо елементарно се наложи над по-високо поставената търкиня Мария Сакари с 6:2, 6:1.