Олимпийският волейболен вицешампион Италия записа втора поредна победа на турнира

...

Италия надви Австралия във Варна

Олимпийският волейболен вицешампион Италия записа втора поредна победа на шампионата в Група 10 от 3-ия уикенд на Лигата на нациите във Варна. Волейболистите на " Скуадра адзура " надвиха над Австралия с 3:1 (25:18, 30:32, 25:18, 25:15) във втория си мач на шампионата, игран довечера пред към 1000 фенове в зала " Конгресна " на ДКС в Морската ни столица.

Така играчите на Джанлоренцо Бленджини остават на 5-о място във краткотрайното общо класиране с 6 победи, 2 загуби и 18 точки. Австралия пък е на предпоследната 15-а позиция с едвам една победа, 7 загуби и 6 точки. По-късно довечера е втората среща за деня сред България и Япония. Утре (16 юни), в последния ден на шампионата, Италия ще играе с " лъвовете ", до момента в който " кенгурата " ще излязат против японците. Срещите са от 20,40 и 17,00 часа.

В началото на първия гейм Австралия съумя до поведе в резултата с 4:2, само че италианците изравниха незабавно при 5:5. След този резултат " адзурите " означиха 4 следващи точки и поведоха с 9:5. При второто техническо спиране Италия водеше с 16:11. До края на гейма италианските волейболисти нямаха никакви проблеми и взеха гейма с 25:18. В началото на втората част Италия продължи с положителната си игра и поведе с 6:2, само че с доста добра игра Австралия съумя да изравни при 7:7. Първото техническо спиране въпреки всичко пристигна при 8:7 за " Скуадра адзура ". След спирането последваха четири равенства, след които " кенгурата " поведоха с 2 точки при 13:11. Последва серия от 4 точки за Италия, която освен изравни, само че и поведе в резултата. При второто техническо спиране италианците още веднъж имаха задатък от една точка - 16:15. След спирането Италия дръпна с 4 точки при 20:16, само че с три следващи точки австралийците стопиха пасива си до точки - 20:19. Австралия даже съумя да стигне и до тъждество при 22:22. Последваха 8 изравнявания на резултата, само че австралийците демонстрираха повече предпочитание и съумяха мъчно да затворят втората част в своя изгода при 32:30.

Играта при започване на третия гейм бе равностойна, а резултатът се движеше точка за точка. Все отново, Италия съумя да поведе с 2 точки при 6:4, а при първото техническо спиране водеше с 8:5. След спирането Италия сподели отлична игра и дръпна с 6 точки при 13:7, а при второто техническо спиране резултатът бе 16:11 за " Скуадра адзура ". До края на гейма италианците демонстрираха класата си и при осъществяването на начален удар, и в отбрана, и в офанзива, и без значение че позволиха в края Австралия да направи серия от три точки, без проблеми завоюваха гейма с 25:18.

Четвъртата част стартира също равностойно и точка за точка до първото техническо спиране, което пристигна при 8:7 за Италия. След това италианците съумяха да усилят преднината си до 12:7 и 16:11. До края на гема " адзурите " сподели по-стойностна игра и справедливо завоюваха с 25:15, а с това и мача с 3:1.

Над всички за " адзурите " беше още веднъж Габриеле Нели със страхотните 26 точки (1 блок, 3 аса и 49% успеваемост в атака) за успеха. Даниеле Лавиа добави още 19 точки (2 блока, 3 аса и 56% успеваемост в атака) за триумфа.

За отбора на Австралия резервата Люк Смит приключи със скромните 9 точки.

АВСТРАЛИЯ - ИТАЛИЯ 1:3 (18:25, 32:30, 18:25, 15:25)
АВСТРАЛИЯ: Аршдийп Досандж 5, Къртис Стоктън 6, Джордън Ричърдс 5, Макс Стейпълс 7, Бо Грейъм 4, Джеймс Уиър 7 - Люк Пери-либеро (Елиът Вайлс 3, Джордън Колоти, Люк Смит 9, Самюъл Уолкър 7, Линкълн Уилямс 3, Трент О'Деа)
Старши треньор: МАРК ЛЕБЕДЕВ
ИТАЛИЯ: Рикардо Сбертоли 6, Габриеле Нели 26, Даниеле Лавиа 19, Оресте Кавуто 1, Матео Пиано 13, Роберто Русо 5 - Фабио Балазо-либеро (Олег Антонов 9, Симоне Анцани 5, Давиде Канделаро, Симоне Джанели, Джакомо Рафаели)
Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ.