Олимпийският шампион Франция победи България с 3:0 (25:21, 26:24, 25:14)

...

Олимпийският шампион срази България

Олимпийският първенец Франция победи България с 3:0 (25:21, 26:24, 25:14) в формалния дебют на новия треньор Джанлоренцо Бленджини отпред на волейболните ни национали.

Двубоят от Лигата на нациите се игра в Анталия, където предходната седмица игра и женският народен тим на страната ни.

В първия сет нашите бяха изцяло равностойни на „ петлите ". Резултатът вървеше точка за точка до 17:17. Тогава Франция съумя да вземе дръпне с две, а по този начин предреши частта, която приключи 25:21.

Вторият гейм беше най-драматичен и на приливи и отливи. След 2:1 за нас Франция направи три следващи точки. Съперникът усили задатъка си до 9:4. Тогава воденият от Бленджини отбор завърза интригата и резултатът стана 9:8 за французите. Още един път противникът натрупа преднина, която ние още веднъж стопихме. При 23:20 за Франция българите направиха три следващи точки и интригата стана за учебник. Спасихме първия геймбол, само че при втория Денис Карягин не съумя да отрази началния удар на Франция.

В третата част нашите се показаха най-слабо. В началото Франция натрупа задатък – 5:1, а след това 9:3. За разлика от втората част нашите нямаха опция да се върнат и да предотвратят загубата в първия си мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите.
Източник: lupa.bg