Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал

...

Ивет Горанова спечели злато за България в Италия

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова завоюва златен орден в категория до 61 кг в дисциплината „ кумите ” в 30-о издание на интернационалния шампионат по карате „ Венеция къп ” в Италия.

Българката реализира шест победи по пътя си до първото място, като на финала надви над Александра Шолохова от Украйна с 5:0, съобщи Топ вести.

България завоюва още едно отличие от надпреварата, откакто в категория до 55 кг Ивана Каменова завоюва бронз. Състезателката на карате клуб „ Цанев ” стартира с три победи, след което загуби от Диана Шостак от Украйна. В спор за бронза Каменова победи с 2:1 Алмина Халилович от Босна и Херцеговина, заяви Българска телеграфна агенция.

В класирането по медали на шампионата България раздели деветото място с Босна и Херцеговина. Първи са домакините от Италия с 49 оценки - 19 златни, 10 сребърни и 20 бронзови.

Източник: petel.bg