Полицията в Норвегия освободи кораба Силвър Дания с руски екипаж,

...
Полицията в Норвегия освободи кораба Силвър Дания с руски екипаж,
Коментари Харесай

Полицията в Норвегия освободи втория задържан кораб заради повредата на кабел в Балтийско море

Полицията в Норвегия освободи кораба " Силвър Дания " с съветски екипаж, който беше арестуван по съмнение за присъединяване в хипотетичния бойкот на подводен оптичен кабел в Балтийско море. 

" Разследването ще продължи, само че не виждаме причина корабът да остане в Тромсьо ", сподели юристът към полицията в града Рони Йоргенсен. Не беше намерено нищо, което да свързва плавателния съд със случилото се в Балтийско море.

Заради повредата на кабела сред Латвия и Швеция е арестуван и българският транспортен съд " Вежен " с 8 български моряци на борда, напомня Българска национална телевизия. 

По информация на " По света и у нас " се чака през днешния ден консулът ни да бъде позволен до плавателния съд и да се срещне за първи път с моряците ни.

 
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР