Олимпик Марсилия спечели дербито на Франция срещу и се класира

...

Марсилия изхвърли ПСЖ за купата на Франция

Олимпик Марсилия завоюва дербито на Франция против и се класира за четвъртфиналите за купата на Франция. Южняците надвига водения от Меси и Неймар противник с 2:1. ПСЖ отпада в тази фаза на шампионата за втора поредна година. .

Домакините поведеха с гол на Алексис Санчес от дузпа в 31-а минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушаване на Серхио Рамос. Последва напън на ПСЖ. Първо удар на Лионел Меси срещна лявата греда, а шут на Неймар беше избавен от вратаря Лопес. Все отново в добавеното време на първата част Серхио Рамос се реваншира за грешката при дузпата. Той изравни резултата след удар глава след центриране на Неймар от корнер.

Домакините още веднъж поведоха в 57-ата минута. Тогава привлеченият неотдавна от Аталанта Руслан Малиновски вкара за 2:1. Украинецът се разписа с акуратен удар отвън наказателното поле.

Иначе противниците се срещат още веднъж в Марсилия на 26 февруари. В момента ПСЖ е първи в Лига 1, а Олимпик е втори в класирането с осем точки пасив.

Източник: flashnews.bg