Олимпик Лион постигна успех с 3:1 в първия мач срещу

...

"Олимпик" Лион спечели първата битка, но "Виляреал" запази шансове за реванша

" Олимпик " Лион реализира триумф с 3:1 в първия мач против " Виляреал " от 1/16-финалите на Лига Европа. И четирите попадения бяха маркирани след почивката, а двата тима предложиха зрелищен дуел с много забавни обстановки, както и битка, подобаваща на елиминационната фаза на европейски шампионат.

Въпреки изглеждащия удобен задатък от два гола, френският отбор не може да бъде изцяло спокоен за реванша на 22 февруари. Испанският противник е изцяло кадърен да обърне конфликта пред своите почитатели, още повече имайки поради неуверените изяви на " хлапетата " в отбрана, каквито имаше и в първата среща.

През първото полувреме двамата вратари Антони Лопеш и Серхио Асенхо впечатлиха със страхотни спасявания. Първият гол падна броени секунди след почивката. Вътрешния халф на домакините Танги Ндомбеле съумя да засече топката с глава безусловно на метър пред голлинията.

Точно 3 минути по-късно " хлапетата " нанесоха втори удар на " жълтата подводница ". Мариано Диас се измъкна от централния бранител Алваро Гонсалес, ударът му бе избавен от Асенхо, само че при добавката Набил Фекир не сгреши - 2:0. Капитанът на " Лион " вкара 21-я си гол за акцията във всички шампионати.

Домакините имаха самодейността и направляваха играта, само че " Виляреал " откри метод да реагира. Така в 63-ата минута Пабло Форналс бе изведен на чиста позиция в наказателното поле и въпреки Лопеш да отрази неговия удар, топката продължи пътя си към вратата и мина голлинията с цялата обиколка преди да бъде изчистена.

След още 10 минути бе ред на " Олимпик " още веднъж да обърне обстановката на терена и на собствен ред да натисне. В 73-ата минута Хусем Ауар бе сменен от Мемфис Депай, който имаше потребност от единствено 9 минути, с цел да се разпише. Холандецът означи превъзходен гол с мощен удар без подготовка от над 25 метра. В заключителните секунди Форналс имаше златен късмет да усили доста възможностите за класиране на своя отбор, само че Лопеш не бе усложнен задоволително и улови топката.

" Хлапетата " реализираха десета победа в общо 31 мача против испански тимове в историята. Това бе и седми триумф за " Олимпик " Лион в последните 9 семейства от европейските шампионати, в които отборът няма загуба. Серията на " Виляреал " от седем следващи гостувания без проваляне в континентални съревнования откри своя край, а в реванша " жълтите " ще разчитат на надалеч по-добра игра, както и на своите почитатели, с цел да стигнат до популярен поврат и да продължат в идната фаза. През предишния сезон испанците напуснаха шампионата точно на 1/16-финалите, до момента в който френският им противник доближи полуфиналите.

Допълнителен тласък за " хлапетата " е и фактът, че финалът на Лига Европа ще се играе точно на стадион " Парк Олимпик Лион ".
Източник: btvnovinite.bg