Олимпик Лион победи Олимпик Марсилия с минималното 1:0 в дербито

...

Олимпик Лион спечели дербито с Марсилия с попадение на Александър Лаказет

Олимпик Лион победи Олимпик Марсилия с минималното 1:0 в дербито от 20-ия кръг на Лига 1. Александър Лаказет бе създател на победното попадение.

Срещата стартира по извънредно завладяващ метод. Амин Ари стреля непосредствено от център, като изстрелът му се отби от напречната греда.

С напредването на дуела домакините заиграха по-активно в напред във времето и справедливо поведоха в резултата в 37-ата минута. Александър Лаказет даде задатък на отбора си с шут от непосредствена непосредственост, въпреки нападателят да бе паднал на земята.

Французинът бе близо да удвои головата си сметка в срещата още преди почивката, само че стреля в гредата.

След паузата гредата още веднъж спря гостите от гол. Пиер-Емерик Обамеян копна топката около вратаря, само че някогашният му съотборник в Арсенал Ейнсли-Мейтланд Найлс почисти топката от голлинията, като я изрита в напречната греда.

С първата си победа за календарната година Олимпик Лион остава над зоната на изпадащите. Отборът заема 15-ата позиция в класирането с актив от 19 точки. Олимпик Марсилия се намира на 8-ото място в подреждането с 29 пункта.