Олимпик Лион отстъпи в домакинството си на Клермон с 1:2

...

Отборът на Клермон надви Олимпик Лион и записа първи успех във френската Лига 1

Олимпик Лион отстъпи в семейството си на Клермон с 1:2 в срещата от 9-ия кръг на френската Лига 1. С провалянето съставът от южна Франция към този момент заема последното място 18-о място в класирането с шест загуби и три равенства. За отбора на Клермон това бе първи триумф този сезон, който му отрежда 17-а позиция.

Гостите взеха преднина от два гола през първото полувреме. В 10-ата минута Мухамед-Шам Сарачевич откри след удар с глава. Йоан Маниен удвои в 35-ата минута, откакто с удар от отдалеченост изненада Антони Лопеш.

В началото на второто полувреме Олимпик Лион понижи изоставането си. В 52-ата минута Корентен Толисо центрира в наказателното поле и след рикошет в неприятелски играч спря в мрежата.

На върха във френската лига 1 продължава да бъде Монако с шест победи, следван от Ница и ПСЖ с по 5 триумфа.