Олимпик Лион излезе от кризата и записа четвърта поредна победа,

...

Лион се измъчи, но постигна важен успех над Метц

Олимпик Лион излезе от рецесията и записа четвърта поредна победа, налагайки се с 2:1 като посетител на Метц в среща от 23-ия кръг на френския хайлайф. Така „ хлапетата “ събраха 28 точки на десетото място във краткотрайното класиране, до момента в който Метц е 17-и със 17.

Домакините излязоха напред в резултата в 13-ата минута, когато Жорж Микаутадзе потегли на слалом и преодоля Антони Лопеш с хубав прехвърлящ удар, правейки резултата 1:0.

В добавеното време на първата част Олимпик Лион съумя да изравни резултата. Клинтон Мата откри Александър Лаказет, той се освободи и с удар в долния ляв ъгъл означи за 1:1.

Час игра след началото Лион стигна до цялостен поврат. Максенс Какере подаде към Саид Бенрама, който укроти топката и с акуратен шут я насочи към десния ъгъл, а благодарение на страничния дирек оформи крайното 2:1 в интерес на гостите.