Олимпиакос сътвори най-голямата изненада в реваншите от 1/16-финалите на Лига

...

Олимпиакос хвърли бомбата в Лондон и изхвърли Арсенал

Олимпиакос сътвори най-голямата изненада в реваншите от 1/16-финалите на Лига Европа. Гръцкият исполин отстрани лондончани след изфарктно 2:1 в Лондон и общ резултат 2:2. Поради множеството голове на непознат терен, гостите не престават към 1/8-финалите.

Сисе даде преднина на гостите в 53-ата минута, а домакините не съумяха да реагират в постоянното време и по този метод мачът влезе в продължения. В 113-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг означи по този начин значимия изравнителен гол, който щеше да е задоволителен на "артилеристите ", само че в последната минута на второто продължение Юсуф Ел Араби прати "непобедимите " от 2004 година в нокаут.

По този метод тима на Унай Емери отпада безславно рано-рано, откакто през предишния сезон Арсенал игра край в конкуренцията.