Олимпиакос надви Фенербахче с 3:2 в първи четвъртфинален двубой от

...

Фенербахче запази интригата за реванша, след като върна два гола на Олимпиакос

Олимпиакос надделя Фенербахче с 3:2 в първи четвъртфинален дуел от Лигата на конференциите. Гърците поведоха с 3:0 и мачът изглеждаше решен, тимът на Фенербахче не се съобщи и върна интригата за реванша, откакто съумя да вкара 2 гола.

Още в 9-ата минута Олимпиакос откри резултата посредством гол на Константинос Фортунис.

В 31-ата минута домакините означиха втори гол. Фортунис още веднъж беше забъркан, само че този път той подаде към Стефан Йоветич, който промуши топката под плонжа на вратаря.

В 57-ата минута Олимпиакос означи и трети гол. Той бе дело на Аюб Ел Кааби, който с удар по земя по диагонала към долния десен ъгъл не остави шансове на стража.

В 68-ата минута Фенербахче получи опция да извърши дузпа, а Душан Тадич беше прецизен.

В 74-ата минута турският гранд вкара още едно попадение. Себастиан Шимански подаде към Ирфан Кахведжъ и той съумя да преодолее Цолакис.

Така реваншът ще бъде извънредно завладяващ.