Олег Николенко обясни, че Минск е предприел тази стъпка, след

...
Олег Николенко обясни, че Минск е предприел тази стъпка, след
Коментари Харесай

Беларус изгони 12 украински дипломати

Олег Николенко изясни, че Минск е подхванал тази стъпка, откакто медии оповестиха, че украински дипломати са правили шпионски действия в Беларус. Той дефинира тези изказванията като провокация.

„ Разглеждаме сходни дейности от страна на Беларус като следващата непровокирана и неприятелска стъпка против Украйна “, сподели Николенко. Той добави, че Киев ще отговори по съответния метод.

По-рано в сряда прессекретарят на беларуското министерство на външните работи Анатолий Глаз сподели, че броят на украинските дипломати в Беларус ще бъде скъсен поради " дейности на редица сътрудници на посолството и консулствата на Украйна, които са несъвместими с дипломатическия им статут ", съобщи ТАСС, като се базира на БелТА.

Ройтерс заяви, че беларуските управляващи са решили да закрият консулството на Украйна в град Брест.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР