ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър вкара 23 от своите

...

Гилгеус-Александър има голямо второ полувреме, за да помогне на Тъндър да надмине Хийт, 107-100

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър вкара 23 от своите 37 точки през второто полувреме и Оклахома Сити Тъндър надделя Дефицит от 14 точки, с цел да победи Маями Хийт със 107-100 в петък вечер.

Гилджъс-Александър означи 13 от 25 гола от игра и 9 от 11 наказателни удара. Голмайстор номер 2 в НБА беше посрещнат с „ M-V-P! М-В-П! ” викания, когато излезе на линията през четвъртата четвърт, до момента в който оказа помощ на Оклахома Сити да поеме контрола.

Джейлън Уилямс вкара 15 точки, а Джош Гиди добави 11 точки, девет битки и шест асистенции за Тъндър.

Новакът в Маями Хайме Джакес младши вкара 25 точки. Джими Бътлър добави 20 точки, 10 битки и осем асистенции.

Маями водеше с 57-47 на полувремето при 50% пукотевица. Джакес вкара 17 точки при пукотевица 6-за-7 преди почивката.

Хийт усили преднината си до 65-51 през третата четвърт, само че Оклахома Сити изтри пасива си четири минути по-късно. Gilgeous-Alexander изравни на 65 при наказателно мятане след панер в средата на пе...