ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър имаше 31 точки и

...

Гилгеус-Александър вкара 31, за да изведе Тъндър срещу Маверикс без Дончич 126-119

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър имаше 31 точки и девет битки, с цел да помогне на Оклахома Сити Тъндър да победи Далас с къси играчи Маверикс 126-119 в четвъртък вечер.

Гардът на Далас Лука Дончич пропусна мача с възпалено ляво сухожилие. Той напусна в четвъртата четвърт в сряда против Голдън Стейт Уориърс, поставяйки завършек на поредицата си от поредни трипъл дабъли в седем мача. Треньорът на Маверикс Джейсън Кид сподели преди мача, че ядрено-магнитен резонанс на травмата на голмайстора в НБА е посочил „ чиста “, което значи, че евентуално ще бъде кратковременен проблем. Кид сподели, че Дончич ще бъде преоценен, когато тимът се завърне вкъщи.

Оклахома Сити се възползва. Джейлън Уилямс имаше 27 точки и три блокади при завръщането си от навехнат десен гален, което го защищити от загубата във вторник от Индиана Пейсърс. Джош Гиди добави 18 точки за Тъндър, които се изравниха с бездействащите Денвър Нъгетс за най-хубав връх в Западната конференция при 46-20.