Огънят тръгна около 12:45 ч. в неделя от двор на

...
Огънят тръгна около 12:45 ч. в неделя от двор на
Коментари Харесай

Има задържан за пожара край Българово, изпепелил 15 къщи

Огънят потегли към 12:45 ч. в неделя от двор на обитаема къща във вилната зона. Заради мощния вятър пламъците бързо се разраснаха, доближиха крайни къщи на Българово и навлязоха в близката борова гора.

В резултат пожарът изпепели 15 постройки – както обитаеми, по този начин и необитаеми. Засегнати са над 20 парцела, както и към 4 000 декара пасища и гори. Наложи се евакуация на живеещите в региона посредством системата BG-Alert. 85-годишна жена беше обгазена и получи здравна помощ.

 

В гасенето участваха над 14 противопожарни автомобила, стотици доброволци, тежка земеделска техника и боен хеликоптер от авиобаза Крумово. Вечерта огънят бе локализиран, само че екипи продължиха работа и през нощта по обособени огнища.

 

В момента се доизгасят тлеещи дънери, а съгласно пожарната към този момент няма заплаха за обитаемото място. Разследването на аргументите продължава.

 

Към момента няма публична информация за самоличността на арестувания, единствено че е открит причинител, който е пуснал огън в двор във вилната зона „ Лозницата “ и оттова пожарът е тръгнал. Полицията е почнала досъдебно произвеждане, само че нито името, нито възрастта му са оповестени обществено.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР