Официално са 12 подадени заявления за напускане от служители на

...
Официално са 12 подадени заявления за напускане от служители на
Коментари Харесай

Собственикът на „Електрохолд“: Ако някой дойде като електромонтажник при нас, взима 2000 лева моментално

Официално са 12 подадени заявки за овакантяване от чиновници на спешните екипи на „ Електрохолд “. Това съобщи в „ Тази заран “ Асен Христов, ръководител на Надзорния съвет на " Еврохолд България " и притежател на „ Електрохолд “.

По-думите му, макар че се приказва за доста повече напускащи, други молби не са подадени.

„ Нищо ужасно не се чака, не се чакат проблеми с спешните екипи. В края на всяка година в „ Електрохолд “ се предоговарят заплати, усилват се заплати на всички чиновници – по Колективен трудов контракт. Така стана и тази година. Аварийните екипи – или електромонтажниците, са хората с едни от най-ниските заплати. Тази година възнагражденията им са вдигнати с 26,7%. Основната заплата от 1400 лв. е станала 1700 лв.. Имат по 200 лв. и още едни добавки. Ако на следващия ден някой пристигна на работа при нас като електромонтажник, ще взима 2000 лв. мигновено “, разяснява Асен Христов.

 Проф. Рачев: В София ще стане хубава киша, каквато не сме виждали от дълго време Тази заран 2 мин. Проф. Рачев: В София ще стане хубава киша, каквато не сме виждали от дълго време  За втора поредна година CODE HEALTH TV, споделя Съдържание от сътрудници 2 мин. За втора поредна година CODE HEALTH TV, споделя " Благодарим ви, че ви има! "  Майката на родилката, чието бебе умря: Можеше да има крепко момиченце България 2 мин. Майката на родилката, чието бебе умря: Можеше да има крепко момиченце  Археологическият скандал в Пловдив: Главата на Тюхе е търсена доста години - какво ще се случи с нея Тази заран 2 мин. Археологическият скандал в Пловдив: Главата на Тюхе е търсена доста години - какво ще се случи с нея  След като два гласа не доближиха: Осми опит за избор на ръководител на Народното събрание България 2 мин. След като два гласа не доближиха: Осми опит за избор на ръководител на Народното събрание  Почитаме паметта на свети страдалец. Кой чества имен ден? България 2 мин. Почитаме паметта на свети страдалец. Кой чества имен ден?  Депутати се сбиха в Народното събрание (ВИДЕО) България 2 мин. Депутати се сбиха в Народното събрание (ВИДЕО)  Проф. Рачев: В София ще стане хубава киша, каквато не сме виждали от дълго време Тази заран 2 мин. Проф. Рачев: В София ще стане хубава киша, каквато не сме виждали от дълго време  За втора поредна година CODE HEALTH TV, споделя Съдържание от сътрудници 2 мин. За втора поредна година CODE HEALTH TV, споделя " Благодарим ви, че ви има! "  Майката на родилката, чието бебе умря: Можеше да има крепко момиченце България 2 мин. Майката на родилката, чието бебе умря: Можеше да има крепко момиченце  Археологическият скандал в Пловдив: Главата на Тюхе е търсена доста години - какво ще се случи с нея Тази заран 2 мин. Археологическият скандал в Пловдив: Главата на Тюхе е търсена доста години - какво ще се случи с нея  След като два гласа не доближиха: Осми опит за избор на ръководител на Народното събрание България 2 мин. След като два гласа не доближиха: Осми опит за избор на ръководител на Народното събрание  Почитаме паметта на свети страдалец. Кой чества имен ден? България 2 мин. Почитаме паметта на свети страдалец. Кой чества имен ден?  Депутати се сбиха в Народното събрание (ВИДЕО) България 2 мин. Депутати се сбиха в Народното събрание (ВИДЕО)

По информация на bTV от 26 ноември 287 души са подали молби за овакантяване. От сдружението тогава отхвърлиха да има всеобщо овакантяване на чиновници и даже освободиха прибързано петима от тях.

КНСБ излезе с публична позиция в поддръжка на настояванията за нарастване на заплати  

Очаквайте детайлности.

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР