Официално откриване на СТЕМ център в СУ Христо Ботев На 29

...
Официално откриване на СТЕМ център в СУ Христо Ботев
На 29
Коментари Харесай

Средно училище „Христо Ботев"- гр. Долни Дъбник откри своя STEM център

Официално разкриване на СТЕМ център в СУ „ Христо Ботев "

На 29 май 2026 година в Средно учебно заведение „ Христо Ботев " се състоя тържественото разкриване на новия СТЕМ център - съвременно просветително пространство, ориентирано към развиване на познания, умения и новаторско мислене у учениците. Той беше построен в границите на план „ Изграждане на учебна STEM среда и ВОСКС в СУ „ Христо Ботев " - гр. Долни Дъбник ", по Договор № BG-RRP-1.015-1918-C02 по процедура „ Училищна STEM среда " на Националния проект за възобновяване и резистентност.



Събитието се организира в навечерието на патронния празник на учебното заведение и събра представители на локалната власт, просветителни институции, учители, родители, възпитаници и посетители. Сред формалните посетители бяха зам.-областният шеф на Богомил Стоев, Секретарят на Община Долни Дъбник, шефове и учители от просветителни институции в Община Долни Дъбник, а също по този начин родители и представители на Обществения съвет към СУ „ Христо Ботев " - гр. Долни Дъбник. Те имаха опцията да прегледат кабинетите в СТЕМ центъра и да следят демонстрации по математика, британски език и зелени технологии.



Директорът на СУ „ Христо Ботев " приветства гостите и показа осъществяването на инвестицията, като разясни за какво са определени тези посоки.



Заместник-областният шеф Богомил Стоев, Секретарят на Община Долни Дъбник, и шефът на СУ „ Христо Ботев " прерязаха лентата на новия STEM център, който ще работи в две съществени посоки - „ Математика и британски език " и „ Зелени технологии и стабилно развиване ". Чрез модерна просветителна среда учениците ще имат опция да развиват логическо мислене, цифрови компетентности, креативен метод и на практика умения.



„ Математика и британски език " беше определено, тъй като езикът на бъдещето е езикът на науката, технологиите и интернационалното другарство. Учениците ще развиват логическото си мислене, аналитичните си умения и увереността да основават хрумвания и планове и да вършат открития на международния език на знанието - британския. Математиката е освен формули и задания, а - и инструмент за разкриване на решения, за основаване и нововъведения.



„ Зелени технологии и стабилно развиване " е отдадено на бъдещето, което принадлежи на виновните, мислещи и дейни младежи. В този модул учениците ще изследват актуалните решения за запазване на природата, рационалното потребление на ресурсите, екологичните технологии и устойчивия метод на живот. Тук ще се учат освен по какъв начин развиват света, само че и по какъв начин могат да го създадат по-добър.



Мотото на центъра - „ Създаваме. Търсим. Експериментираме. Можем. " - отразява устрема на учебното заведение към съвременно, новаторско и вдъхновяващо обучение.



Откриването на СТЕМ центъра е още една значима стъпка към построяването на учебно заведение на бъдещето, в което знанието среща технологиите, а учениците получават опция да учат посредством процедура, открития и творчество.



Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР