Официална информация за дискутираните теми все още няма Лидерът на

...
Официална информация за дискутираните теми все още няма Лидерът на
Коментари Харесай

Среща без снимки: Борисов разговаря с Тръмп-младши в София

Официална информация за дискутираните тематики към момента няма

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се срещна с Доналд Тръмп-младши в София преди началото на бизнес форума " Бизнес визията на Тръмп 2025 ". Новината бе доказана публично от пресцентъра на ГЕРБ, откакто клюки за срещата към този момент бяха публикувани в няколко медии.

Борисов бе видян в хотел " Балкан " (бивш " Шератон " ) към 14:20 ч. в неделя. По-късно е извършена срещата с най-големия наследник на американския президент Доналд Тръмп. Въпреки интереса, фотография от срещата не бе оповестена.

От ГЕРБ разясниха сбито, че " господин Борисов имаше среща с Доналд Тръмп-младши ", като детайлности за диалога и обсъжданите тематики не могат да бъдат разкрити без единодушието на американската страна.

Визитата на Тръмп-младши в България е във връзка присъединяване му във форума " Бизнес визията на Тръмп 2025 ", проведен от интернационалната платформа за криптовалути Nexo, която сега води правосъдни разногласия с България за над 3 милиарда $ в Международния център за споразумяване на капиталови разногласия към Световната банка.

Форумът е наличен единствено за посетители с публично доказани лични предложения. Доналд Тръмп-младши, още с идването си на летището в София, е настоял публицистите да бъдат отстранени от пистата преди той да слезе от самолета.

Очакваната за 17:00 часа конференция в хотел " Балкан " бе анулирана по молба на гостите, което още повече укрепи интереса към визитата му.

Освен в България, в обиколката на Тръмп-младши са включени Унгария, Сърбия, Чехия, Словакия и Румъния. Преди София той посети Белград, където организира срещи с президента Александър Вучич, а в Будапеща се срещна с унгарския външен министър Петер Сиярто.

В подтекста на визитата, някогашният външен министър Надежда Нейнски изрази угриженост. Според нея визитата на Тръмп-младши в България се случва на фона на напрегнати търговски връзки сред Европа и Съединените щати и може да сътвори усещане за оживление на избрани бизнес кръгове в района.

Нейнски акцентира, че България би трябвало да бъде извънредно деликатна, с цел да не допусне разделяне в границите на Европейския съюз в този комплициран геополитически миг.
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР