Офанзивният играч на Левски - Джавад ел Джемили - влезе

...

Роналдо вече бележи три пъти по-често

Офанзивният състезател на Левски - Джавад ел Джемили - влезе в отрицателната статистика на дербито с ЦСКА. Той стана най-бързо смененият футболист, който напуща терена не заради травма или изпъждане, а поради безобразна игра. Треньорът Николай Костов го пусна в 87-ата минута на мястото на Асен Митков, само че поради няколко следващи гафа в центъра, от които потеглиха офанзиви на ЦСКА, го размени в 4-ата на добавеното време.

Тоест Ел Джемили игра единствено 7 минути. Той не е вкарвал гол към този момент 857 минути - 14 часа и 17 минути (б.а. - тук влизат мачовете от Първа лига и Лигата на конференциите от последното му попадение при 6:0 против Локо Сф).

В 17-ия мач във всички шампионати през сезона Роналдо вкара 5-ия си гол. За отбелязване е, че той приключи предходната акция със същия брой точни изстрели, само че в 41 дуела. Тоест демонстрира съществено възстановяване на мерника. Сега бразилецът е с 3 попадения в 11 турнирни срещи, а през 2022/23 бе с толкоз, само че в 34. Тоест по сегашния график бележи три пъти по-често.

" Сините " не съумяха да завоюват и четвъртия си конфликт през акцията против тим, финиширал в Топ 6 на предишното състезание, като 1:1 с ЦСКА е първото тъждество. Преди това бяха позволени провали от ФК ЦСКА 1948 (1:2 на " Герена " ), Локо Пд (1:2 на " Лаута " ) и Лудогорец (0:1 на " Георги Аспарухов " ). В идващия кръг Левски посреща последния подобен конкурент - Черно море. Всичките победи на Левски през сезона в Първа лига са против тимове, намиращи се сега след 8-о място в подреждането.

Цунами направи трета асистенция в шампионата. Повече от него има само Уелтън, който е с 4.

За първи път през сезона в Първа лига Левски позволи гол при започване на второто полувреме. Преди конфликта с ЦСКА не бе инкасирал попадение в интервала 46-а - 60-ата минута, сочи статистически материал на сътрудниците от " Тема Спорт ".