Одеса и областта са атакувани с над 10 руски ракети

...
Одеса и областта са атакувани с над 10 руски ракети
Коментари Харесай

Ракетни атаки в много области на Украйна*

Одеса и региона са атакувани с над 10 съветски ракети " Калибър ". 

Съобщава се и за гърмежи в Харков, базирайки се на локалните управляващи. Взривове се чуват и в Ривне, Кропивницки и Луцк.

Взривове и спирания на електроснабдяването има в цялата страна, като единствено в три западни области на страната от спирания са засегнали минимум един милион души.

Местните управляващи приканиха популацията да се укрие в бомбоубежищата. 

Въздушната паника бе оповестена в 05.11 часа, а първите гърмежи отекнаха след към 15 минути.

Най-голямата частна енергийна компания на Украйна ДТЕК заяви, че спиранията на електрозахранването са засегнали столицата Киев, както Одеска, Днепропетровска и Донецка област.

След днешната ракетна офанзива по западната Ровненска област губернаторът Олександър Ковал заяви за спирания, както в електрозахранването, по този начин и във водоподаването, само че не посочи естеството на вредите.

Кметът на западния град Луцк заяви за спирания на електрозахранването след няколко удара, допълвайки, че службите работят по свързването на водната и топлопроводната инфраструктура към различни източници.

Местните управляващи в Лвовска област също оповестяват за сходни удари.

Областните шефове на западните Лвовска, Волинска и Ровненска област оповестяват, че електрозахранването е прекратено за надлежно 523 хиляди, 215 хиляди и 280 хиляди души.

Областният шеф на Харковска област Олег Синегубов съобщи, че ракетен удар по града е развалил дружество и е разрушил прозорците на жилищен блок.

Ракетните удари по североизточната Сумска област са били ориентирани към инфраструктурата, оповестиха локалните управляващи.

Управител на Николаевска област Виталий Ким също заяви за спирания на електрозахранване в региона. 

Военната администрация на Киев заяви, че парчета от свалени ракети са повреди леко няколко здания.

По-рано тази заран Русия изстреля крилати ракети по Украйна, което провокира въздушна паника в цялата страна, отбелязва Укринформ.

В цялата страна беше оповестена въздушна паника, като украинските военновъздушни сили оповестиха за ракетни удари, ориентирани основно по Одеска, Кировоградска, Херсонска и Николаевска област.

Във вторник Русия разгласи своя „ отговор “ на два нови украински удара с американски ракети АТАКМС на нейна територия през последните дни. От началото на нашествието си в Украйна през февруари 2022 година Русия нанася удари по цивилни региони в Украйна и с наближаването на зимата ускори ударите си, основно по енергийната инфраструктура.

Руското министерство на защитата, на собствен ред, съобщи, че през миналата нощ е унищожило 25 украински безпилотни самолета над Брянска област, Краснодарски край, Крим и Ростовска област.

На фронта Москва бележи териториални триумфи против отслабената украинска войска, по-малко от два месеца преди встъпването в служба на новоизбрания президент на Съединени американски щати Доналд Тръмп.

Вчера администрацията на настоящия президент Джо Байдън прикани Киев да намали минималната възраст за военна готовност от 25 години в този момент на 18 години, с цел да компенсира дефицита на бойци в изискванията на нахлуване на съветските сили на терен. Призивът бе насочен на фона на упования за допустима смяна в метода при Доналд Тръмп, който може подтикне Киев да договаря с Москва

Българите в Одеска област наброяват над 150 000 души и са трети по бройка съгласно формалното броене в Украйна през 2001 година В самия град Одеса живеят към 50-60 хиляди българи. Най-голямото плътно българско население е концентрирано в Болградски, Измаилски и Белгород-Днестровски район
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР