Очертава ли се нова криза с боклука във Варна? Това

...
Очертава ли се нова криза с боклука във Варна? Това
Коментари Харесай

Очертава ли се нова криза с боклука във Варна

Очертава ли се нова рецесия с боклука във Варна? Това се питат доста поданици на морската ни столица, а кметът на града Благомир Коцев разгласи в обществените мрежи, че ще изиска помощ от София - два камиона за сметоизвозване.

Жители на Варна алармират за претъпкани контейнери и усложнения със сметоизвозването.

Според общината повода за казуса са повреди в техниката на сметопочистващата компания.

Илия Коев, Заместник-кмет на Варна: В петък ни беше обявено за три аварирали профилирани камиона, което докара до пропуснати дежурства и струпване на боклуци. Тази панорама, която видяха варненци, тя е неприемлива.

По думите му са извършени незабавни срещи с компанията и са наложени наказания:

Наложени са санкции, като единствено за тази обстановка те са към 60 000 евро. Изискали сме съответни дейности за възобновяване на естествената работа.

От общината твърдят, че се приготвя нов контракт с по-високи условия за техника, с цел да не се позволяват сходни рецесии, изключително в навечерието на летния туристически сезон.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР