Очакваме днес или във вторник от САЩ да постъпи нота

...
Очакваме днес или във вторник от САЩ да постъпи нота
Коментари Харесай

Министър Стоянов: САЩ пращат нота до вторник да се удължи престоя на военните самолети в София

" Очакваме през днешния ден или във вторник от Съединени американски щати да постъпи нота с искане за удължение на престоя на американските военни самолети на летище „ Васил Левски “ в София ". Това сподели министърът на защитата Димитър Стоянов по време на парламентарен надзор в отговор на въпрос от народен представител от „ Възраждане “ по отношение на това дали Министерството на защитата ще позволи удължение на периода на престой на американските самолети на летището в София.

Стоянов уточни, че при постъпване на такава нота ще бъде осъществен изчерпателен и изчерпателен разбор, оценка на риска и заканите и, според от резултатите от разбора, ще бъде спазена законовата процедура. Той добави, че народните представители ще получат информация за взетото решение.

Премиерът Румен Радев съобщи на съвещанието на Министерския съвет тази седмица, че чака американската страна да изиска удължение на престоя на самолети и цистерни на Военновъздушните сили на Съединени американски щати на летище „ Васил Левски “ – София. Той заяви тогава, че е провел телефонен диалог с военния министър на Съединени американски щати Пийт Хегсет, а по-късно и с президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР