Очаквам подобни бомбени атаки, като тези в училищата, да станат

...
Очаквам подобни бомбени атаки, като тези в училищата, да станат
Коментари Харесай

Явор Колев: Подобни бомбени заплахи ще станат ежедневие, очаквам и към болници

Очаквам сходни бомбени офанзиви, като тези в учебните заведения, да станат всекидневие, сподели в " Тази заран " Явор Колев, някогашен шеф на отдел „ Киберпрестъпност “ в ГДБОП. По думите му те са ни заварили неподготвени, а задачата им е била всяването на суматоха и боязън. Според него задачата е била реализирана. 

Става дума за 22. приблизително учебно заведение в центъра на София

" Според мен такива офанзиви в подтекста на войната и изострящата се интернационална конюнктура ще станат всекидневие и ще са към разнообразни институции. Очаквам и към болнични заведения, където има лежащоболни ", счита Явор Колев.

Според него просветителните институции би трябвало да употребяват служебни пощи, а не обществени сървъри

Според него писмото по имейла е написано с преводача на „ Google “.

" Текстовете и посланията са типични за такива групи, които се занимават с такава активност и не става дума за нашите локални избори. Властите би трябвало да помислят за основаването на един щаб, който да реагира при приемането на такива закани ", на мнение е Колев.

bTV разполага с текста на известието

„ Последната директива от сходен темперамент е от началото на 2000 година Оттогава до момента няма наредба или закон, който да регламентира тъкмо и ясно какво е прави в такава обстановка “, разяснява от своя страна Диян Стаматов, ръководител на Съюза на работодателите в системата на националната култура и шеф на 119. СУ „ Акад. Михаил Арнаудов “.

Според Зорница Трифонова от асоциация „ Родители “ случилото се е добър миг родителите да поговорят с децата си за сигурността в интернет, за подаването на подправени сигнали.

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР